Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lada 2105 nem indul, mi lehet...

Kekszike kérdése:

Lada 2105 nem indul, mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Édesapámtól örököltem meg az autót, több hónapos állás után az próbáltam beindítani, az indítómotor kerregett, a hozzáértő ismerősem azt javasolták, hogy cseréljem ki az indítómotort. Nagy nehezen kiszereltem a régit, az újat akartam kipróbálni még mielőtt szívok vele egy sort, indítózok de semmi. egy halk kattanás ami valószínűleg csak egy relé(?) ami a jobb első kerékjáratra van csavarozva a motortérben. A régi, forgó, de nem indító önindítót is rákötöttem, de semmi.

Akksin töltöttem, azzal nem lehet gond.

Bármi ötlet?



2017. aug. 11. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Magyarul egyik önindító sem teker?
2017. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pontosan. De a behúzómágnes sem csattan. Mintha nem menne áram oda, de az akksi jó. Multiméterem sajnos nincs hogy megnézzem van-e áram.
2017. aug. 11. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Köss rá egy kis izzót, majd közben próbáld ki az önindítókat. Így elsőre nekem pedig aksi gondnak tűnik, vagy csak mindkét önindító rossz.
2017. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van egy másik rohadó lada, abban az akksi viszont megtekeri az önindítót :D Ott csak minden más rossz.

Este még töltöm az akksit aztán meglátjuk. A "régi" önindító sem moccan meg pedig kiszerelés előtte ment.

2017. aug. 11. 21:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden kábel jó helyen van? Műszerfalon világítanak a lámpák, ha gyújtásra teszed?
2017. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
csavaros kábel rögzítve az anyával, csúszúsarus szintén. Kulcs elfordításra minden okésnak tűnik. Lehet, hogy azért nem csinál semmit, mert az akksi műanyag részére fektetem ki az önindítót "tesztelni"? valami földelést vagy akármit elhagyva...?
2017. aug. 11. 22:31
 7/8 anonim ***** válasza:

"az akksi műanyag részére fektetem ki az önindítót "tesztelni"? "


Lehet, mert 1 darab pozitív vezeték megy rá, a másik pólust a rögzítésén keresztül kapná.


Akksit próbálj meg egy másikat. Másik autóból, csak pár indításra kivenni (kölcsönkérni ha van olyan haverod aki adna).

Ugyanezt játszottam egy V2-es motorkerékpárral, 6 évet állt és bikázva se akart menni. Sőt, már megtakarítottam minden csatlakozót, úszott a motor a kontaktsprayben, de semmi, vagy legalábbis csak gyertyák nélkül tudta az önindító átforgatni a blokkot, de úgysem valami erőteljesen. Kihajítottam a régi akksit, betettem egy újat, második indítózásra elindult...

2017. aug. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Nagyon király vagy, holnap reggel meg is próbálom!:)
2017. aug. 11. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!