Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a helyes áthaladási sorrend...

Mi a helyes áthaladási sorrend és miért?

Figyelt kérdés

[link]


Elvileg a B az első, viszont én a jobbkéz szabály miatt, hiába kissebb ívben kanyarodik, én a C-t mondtam volna elsőnek. Valaki elmagyarázza?


2017. aug. 14. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem teljesen van jobb-kéz szabály, azért mehet a B. Mert bár egyenrangú útkereszteződés, de mivel jobbra kanyarodik a B így igazából nincs elsőbbségadási kötelezettsége az A részére. Az A-nak meg el kell engednie a C-t de az viszont nagy ívben kanyarodik így elengedi a B-t.
2017. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

a C jelűnek el kell engednie az A jelűt, a B jelű mehet elsőnek, jobbra kis ívben, tehát az áthaladási sorrend: A-B-C

a C mindenképpen utolsó lesz. (ha esetleg tévednék, javítsatok ki nyugodtan)

2017. aug. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És már látom is, hogy tévedtem, akkor tárgytalan amit írtam, tényleg vonatkozik rá az A-ra a jobbkéz.
2017. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első, köszi, nagyjából megértettem :)
2017. aug. 14. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom érthetőbben.


Tehát, adott ez az útkereszteződés. Alapvetően egyenrangú, így el kell engedned a jobb-kézről jövőket.


Azonban, ez csak akkor számít, ha keresztezitek egymás útját. Ezért van az, hogy A elengedi C-t. Mert ők egész egyszerűen keresztezni fogják egymást az áthaladás során.


Azonban, mivel B jobbrak anyarodik, így az ő útja nem keresztezi senkiért, mivel csak simán be kell kanyarodnia a megfelelő sávba. Ezértn em kell megvárnia A-t. Azonban, C-nek muszáj elengedni őt a kanyarodási szabályok miatt.


Remélem így érthetőbb. :)

2017. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is így következtettem le első hsz-ed után.

Azért remélem nem lesz tele a teszt ilyennel mert ez azért tud szivatni. :)

2017. aug. 14. 11:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk a valóságban egyszerűbb, mert úgyis alapvetően a jobb oldalt lesed. Ha onnan jön valaki, elengeded, ha nem, akkor az egyenest nézed, aztán ha onnan sincs senki, mész.
2017. aug. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyenrangú útkereszteződések sajátossága, hogy ott a jobbra kanyarodók mehetnek először, kivéve, ha megkülönbözető jelzést használó jármű is van a kereszteződésnél.

Nyugodtan modellezd le a variációkat, érdekes, tanulságos, mindig a jobbra kanyarodó az első, a többieknek azt figyelmen kívül is kell hagyni, egymás között döntik el az elsőbbség kérdését. - ebben sajnos veszély is rejlik, de az a szabály

2017. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!