Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1948. 03. 09-én születtem....

1948. 03. 09-én születtem. Jogsim 2018. 02.16-án jár le. Utána kb 3 héttel töltöm be a 70-et. Mikor menjek orvoshoz és okmányirodába, hogyan járok legjobban, mikor kapom a leghosszabb időtartamra a következő engedélyt?

Figyelt kérdés
2017. aug. 15. 12:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp 2020 március 9-ig tart majd a jogsid, akkor is ha a születésnapod előtt mész, és akkor is, ha utána. 60 felettieknek ugyanis a meghosszabbítás utáni harmadik születésnapig, 70 felettieknek a második születésnapig adják ki az engedélyt. Tehát mindig a születésnapodon fog lejárni, függetlenül attól, hogy mikor csináltatod meg. Hülye rendszer, de ez van.


Tekintve, hogy pont most léped át a hetvenet, mindkettő 2020.03.09-et jelent. A későbbiekben viszont mindig a születésnapod után lesz érdemes hosszabbíttatni, hiszen ha pl. a születésnap előtti héten csináltatod, akkor csak egy év plusz néhány napot kapsz, míg a születésnap utáni héten két év mínusz néhány napot.

2017. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!