Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha a benzinkúton tűz üt ki,...

Ha a benzinkúton tűz üt ki, akkor a kutas egy gombbal le tudja állítani a szivattyút?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót, hogy egy tankoló ember hozzáért a pisztolyhoz és a benzil belobbant. Ez nyilván a statikus áram miatt volt.

Sokan sajnos ilyenkor meg ijednek és kirántják a pisztolyt miközben abból folyik a benzin.


Ezt le tudja gyorsan állítani a kutas bentről?


2017. aug. 24. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Ha tankolsz, akkor te nyomod a gombot a pisztolyon. Nem folyik magától a benzin. Ha felrobbansz, akkor te nem nyomod tovább, nem kell ahhoz kutas.
2017. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Le ugyan ugy ahogy záráskor se mennek a kut fejek nem tudsz tankolni bent le tudják áramtalanitani azt annyi nem megy akkor semmi se
2017. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Ja persze! Beakasztom, folyik a benzin ameddig meg nem telik a tank. De mivel ki van rántva soha nem fog elállni, és szerintem nincs az a hülye aki a lángoló benzinbe belenyúl...


2. Igazad van, erre nem is gondoltam. Mikor anno mér gyerek voltam egyszer ezért nem ment semmi. Aztán mondták, hogy műszakváltás van... Köszi :)

2017. aug. 24. 22:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tényleg, nem is gondoltam a beakasztásra. Igazad van, akkor folyik. De én mindig nyomni szoktam.
2017. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

A feltételezett alaphelyzet már hülyeség, mert ha potenciálkülönbség van esetleg a pisztoly meg a kocsi között, az kiegyenlítődik, amikor a pisztolyt a tankba teszed, mivel a fém fémhez ér és a kocsi is földelve van a gumiabroncson keresztül. Tehát az esetleges szikra már akkor átugrik, amikor még el sem kezded nyomni a pisztolyt, utána már nem lehet, mert földelve van minden.

A kannába tankolás lehet esetleg vicces, ha fogod a kannát, teletöltöd, majd a teli kannát beteszed az autóba, na ott átugorhat a szikra, de akkor megint csak nem üzemel a pisztoly. Btw. ezért szabad csak földre tett kannába tölteni.

2017. aug. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Amikor tankolsz, kiegyenlítődik a potenciálkülönbség az autó és a pisztoly között. Tehát tankolás közben az autó és a pisztoly potenciálon van.

Én azzal egészíteném ki, hogy ha esetleg közted és a pisztoly között van potenciálkülönbség, az is kiegyenlítődik, amint a pisztolyt megfogod (bár a végét nem nagyon szokás fogdosni, de hát na). Szóval amíg potenciálon vannak a dolgok egymással, addig nincs szikra, és nincs bumm.

2017. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Addig ameddig nincs tűz nézzétek meg ezeket a videókat.

Én is csodálkoztam, de ezek nem kitalált, megjátszott felvételek.

https://www.youtube.com/results?search_query=gasoline+statio..

2017. aug. 25. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!