Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » "Büntetett előéletű" lesz a...

"Büntetett előéletű" lesz a tettes, aki autójával elütött? Én bicajjal szabályosan mentem!

Figyelt kérdés
Egyértelműen az autós a hibás - elismeri! Én 8 napon túl gyógyulok. - Az illető erkölcsi bizonyítványában ott lesz majd, h büntetett előéletű ?

2017. szept. 4. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért, milyen büntetést kapott?

Elítélte a bíróság bármiért?


Szerintem azon kívül, hogy elveszik a jogsiját + pénzbüntetést kap mással ez nem fog járni.

2017. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Első: ne légy abban biztos, hogy elveszik a jogsiját
2017. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Először is, elítélték már? Ha nem, akkor kaphat tiszta erkölcsit, függetlenül attól, ha ebben az ügyben gyanúsítottként kihallgatták, illetve már a vádemelés is megvolt, az a bűnügyi nyilvántartásból kiderül. De az erkölcsi bizonyítvány és a bűnügyi nyilvántartás adatai nem egy és ugyanaz. Illetve attól is függ, ha elítélték, akkor mit kapott érte. Ha megúszta egy próbára bocsátással, akkor az nincs benne az erkölcsi bizonyítványba. Ha pénzbüntetésre ítélték, akkor ha kifizette a pénzbüntetést, máris nincs benne az elítélése az erkölcsi bizonyítványba. Tehát a bűnügyi nyilvántartás adataiban szerepelni fog, de kaphat tiszta erkölcsi bizonyítványt. Nyilván ha netán letöltendő börtönbüntetést kapott érte, vagy kap érte, bár ezt kötve hiszem, akkor igen, büntetett előéletű lesz.
2017. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alain Delon ***** válasza:
Ha akár egy napra is bevonul az ügyből kifolyólag, akkor igen. Egy kollégám okozott régebben közlekedési balesetet, amiért mebirságolták, de figyelmeztették, hogy jobban jár, ha kifizeti és nem ül le belőle egy forintot sem, mert az bekerül az erkölcsijébe.
2017. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!