Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Taxival mennyi csomag szállíth...

Taxival mennyi csomag szállítható egyszerre, ha kombi autót kérek?

Figyelt kérdés
Albérletből költözök át egy másikba, lenne egy nagy bőrönd, 3 utazótáska, 2 kisebb táska. Megolható lenne a költözés taxival, ha kombi taxit kérek?
2017. szept. 8. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az ismerőseid között tényleg nincs aki segítsen, akkor szerintem megoldható, csak jelezd a diszpécsernek, hogy tényleg kombit kérsz. Én anno egy 70 cm-es CRT (képcsöves) tévét vittem haza taxival. Az én kocsim a tv-szerviz előtt romlott el, az ismerőseim körében pedig senkinek nem volt olyan kocsija, amibe belefért volna (elég nagy hátulja volt, a hátsó ülésekre egyszerűen nem fért be). Én is taxit hívtam és megoldották.
2017. szept. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amennyi dolog befér taxiba, mindent elvisznek, felár nélkül. Mondjuk ennyi cuccnál egy ezrest legalább illik hagyni borravalónak a taxisnak, főleg ha segít pakolni.
2017. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Felhívsz egy taxitársaságot, és mondod a diszpécsernek, hogy mit szeretnél. Ő már tutira hallott ezt-azt az igények terén, így megmondja, hogy van-e megfelelő autójuk. Nálunk van olyan taxi a társaságnál, amivel akár hűtőt is vihetsz. De kollégám rendszeresen vállal bicikli+egy utas szállítást is egy relative kicsi, Skoda Fabia kombival. Szóval "nincs lehetetlen, csak tehetetlen". Az a csomag mennyiség amit írtál, ha csak egyedül utazol velük, akkor még az én szedán Dacia Logan taximba is beférne szerintem. Én is vittem már nagy szőnyeget, dobozokat, stb, de a 3-4 utas+a csomagjaik a vasútállomásról/állomásra az majdnem, hogy mindennapos, és gond nélkül be szokott férni.

És valóban, ahogy előttem írták, ilyenkor illik adni egy kövérebb jattot a taxisnak, főleg ha még segít is. Bár én nem várom el ilyen esetben sem (nem teszek ráutaló megjegyzést, nincs ráutaló magatartásom, illetve nem nézek csúnyán és udvarias maradok, ha nem adnak), de elhiheted, hogy jólesik, pláne ha tényleg segít mindenben a taxis.

2017. szept. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!