Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan és hol lehet igényelni...

Hogyan és hol lehet igényelni mozgáskorlátozott parkolási igazolványt?

Figyelt kérdés
Mi a menete és kik kapják mikor vagyok rá jogosult? Aki tud kérem segítsen köszi előre is!
2017. okt. 2. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Az okmányirodába kell bemenni, ott kitölteni a mozgáskorlátozott parkolási igazolványt igénylő nyomtatvány, csatolni hozzá a mozgáskorlátozottságot igazoló orvosi leletek, zárójelentések fénymásolatát, és az okmányiroda küldi tovább a papírokat a megyei orvosszakértői bizottsághoz, ahol 30 napon belül hoznak valamilyen határozatot (jogosult, vagy nem jogosult). Elutasítás esetén meg lehet felbelezni a döntést, de akkor több hónapos várakozási időre lehet számolni, tehát mindenképpen érdemes olyan orvosi papírokat csatolni, amelyek a jogosultságot egyértelműen alá támasztják, az ügyintézés elkezdése előtt beszerezni néhány friss orvosi szakvéleményt (ortopédia, reumatológia, ideggyógyászat)


Akkor vagy jogosult rá, ha a bizottság úgy dönt.

Amennyiben fogyatékossági támogatásban részesülsz, úgy a parkoló igazolványt külön elbírálás nélkül megkapod az okmányirodában.

2017. okt. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2018. márc. 3. 02:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Sikerült?

Elég régen írtad már ki a kérdést.

2018. márc. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sikerült a folyamat de nem kaptam meg ahoz túl egészséges vagyok...


erős alergiára és gerincferdülésre nem jár... migrénes fejfájásra ilyenekre.. ez van :)

2018. márc. 3. 03:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!