Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen matricát kell vennem...

Milyen matricát kell vennem személyautóra?

Figyelt kérdés

Eddig csak J. N. Szolnok megyében közlekedtem, legtöbbször Szolnoktól Kisújszállásig a 4-es főúton. Amikor szükséges volt menni akkor vettem egy 10 napos matricát az útra. Néha még Tiszaföldvárra mentem akkor vettem oda is egy matricát, máshol nemigen jártam eddig.

Most viszont Szentesre kellene menjek, ilyenkor hogy van a matrica? A megyehatáron meg tudom venni? Vagy útközben a rendőrtől? És ha nem találkozok rendőrrel? Eddig ismerősöm hozott matricát ha kellett, de elutaztak.



2017. okt. 20. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Oh jajj...

Rendornek ehhez sok koze nincs. Ha nem mesz fizetos utvonalon semmi nem kell. Am kivancsi vagyok milyen matricat vitt az ismerosod mert evek ota e-matrica van. Ha erintenel fizetos szakaszt valsz az orszagos 10 napossal jarsz a legjobban, megveheted neten, smsben vagy a legtobbb benzinkutnal.

2017. okt. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom nem 3,5 tonna feletti teherjárművel közlekedsz, mert akkor ismernéd az útdíjhasználat módját.


Nem tudom, hogy pontosan honnan mentél Tiszaföldvárra; de a kérdésnél említett két település (Szolnok, Kisújszállás) egyikéről sem kellett fizetős úton, útszakaszon menni, amire e-matrica kéne.


Ugyanígy, Szentesre sem kell. Sem autóúton, sem autópályán nem kell menni. Hacsak nem kerülsz egy jó nagyot az M5-ös felé, csakhogy fizetned kelljen.


Azt meg, hogy milyen matricát vitt az ismerősöd, én sem tudom; hiszen évek óta tényleg nincs matrica. Pláne, átadható; hiszen addig is rendszámra szólt; most az elektronikus is rendszámra szól.

2017. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!