Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csak a friss jogsisokat...

Csak a friss jogsisokat érdekli a sebességkorlátozó tábla? Miért akarnak a többiek letolni az útról?

Figyelt kérdés

Friss jogsis vagyok,de igyekszem dinamikusan vezetni. Most már a szép,egyenletes gyorsítások is elég jól mennek. Lakott területen belül az 50-et általában mindenhol tartom,ahol megengedett. Lakott területen kívül a 90 már nem mindenhol kényelmes(soha nem szoktam 50-nel döcögni), gyakran 75-85tel közlekedem(mert sok helyen szörnyű az út) Nyilván,húznak is el mellettem 100-zal,de ez nem zavar.

Ami viszont nagyon elkeserített,az a napokban történt: Jó minőségű főút,megyek 90-nel. Közeledik a körforgalom,60-as tábla. Felveszem szépen a 60-at, haver már kezd a seggembe jönni. Még közelebb kerülünk a körforgalomhoz,jön a 40-es tábla fekvőrendőrökkel. Későn kezdtem el lassítani,a tábla vonalában járhattunk olyan 50 körül,amire még jobban belefúrta magát a seggembe a kedves,és kisebb idegrohamot kapott ,hogy én most komolyan csak 40-nel érkezem meg a körfogalomhoz. Végül 2-esbe bementem körforgalomba,és aztán eltűnt mögülem. Ennyire bosszantó volt,hogy nem száguldottam végig 60-nal?

Mint említettem,azt már megszoktam,hogy normál egyenes szakaszon idegesek,ha én betartom a 70-es táblát,és előznek is le,de ezt valahogy nem tudom megérteni,hogy hogy lehet valaki ennyire türelmetlen,ha a körforgalomnál amúgy is elsőbbséget kell adnia?

Ti betartjátok a sebességkorlátozást minden esetben? Az általam leírt helyzetben ki mennyivel ment volna?


2017. okt. 23. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Be szoktam tartani, pedig nem vagyok friss joggsis. Nem az utolsó mp be indulok sehová ės ha már ennyi teher van a benyán fizetni kell minden szarėrt akkor legalább gyorshajtás miatt ne kelljen.
2017. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A sebeségkorlátozó táblák sokszor nem életszerűek, indokolatlanul alacsony sebességre köteleznek. Természetesen nem szép dolog, sőt szabálytalan az elöl haladó nyakára menni, de ez mindennapos, próbáld megszokni.
2017. okt. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor (ha direkt a $eggemben jönnek) fel szoktam villantani 2-3 alkalommal a féklámpát, általában akkor egy kicsit magához tér az illető. Engem akkor zavar csak az 50-es vagy kicsit lassabb tempó városban, ha belső sávban csinálják. Ha a külsőben megy 40-nel, akkor oké. Városon kívül pedig egy laza 95-100-as utazót szoktam felvenni, ha valaki bele akar futni a traffiba, akkor hadd siessen, előzzön, nem érdekel. Amikor megkaptam a jogsit, én is úgy voltam, mint te. Aztán szép fokozatosan felvettem a forgalom ritmusát (városban olyan 55-60 környéke), és elkezdtem a C-t is. Hidd el, pár hónap múlva téged is bosszantani fog, ha valaki 50-es táblánál 40-nel döcög (ha valaki 50-nel megy, azzal nincs semmi bajom, de könyörgöm, városban ne 40-nel totyogjunk...)
2017. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Engem is mindig letolnak, pedig én általában úgy megyek hogy megengedett + 15 km/h. Amikor letolnak még lakotton beül 70 körül is, akkor szépen visszalassítok óra szerint 50-re aztán idegeskedjen. Bírom amikor lakott területen belüli hídon 80-90 környékén veretnek át, pedig rendszeresen mérnek. Sosem fogom megérteni ezeket az embereket.... ennyire nem számít 30.000 forint?
2017. okt. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz mit vergődnek mögötted ha beléd megy neked fizet a biztosító.
2017. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
a forgalommal fel kell venni a ritmust ha nem hiszed próbáld ki motorral pesten!
2017. okt. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én mindig betartom a sebességkorlátozást, nem csak azért mert a bírság miatt félek, hanem mert nem véletlen van kitalálva a korlátozás. Igaz lassabban sem megyek, mert nem akarok senkit sem feltartani indokolatlanul, mert ez is balesethez vezethet a sok türelmetlen autós akik előzgetnek sokszor legrosszabb helyzetben amiből simán lehet baleset. Persze lakott területen kívül ahol lehet menni 90-esl vagy 100-al attól függ milyen korlátozás van ott amennyire lehet nyomom neki. Persze ahol lehet menni például 110-el de az út olyan hogy jobb lassabban menni akkor lassabban megyek, mert nem akarok összetörni másokat és magamat sem. Meg persze sajnos sok helyen ahol lehetne csapatni neki szabály szerint de annyira rossz az út hogy sokszor még a 70-es sebesség is soknak tűnik, meg persze az autónak sem tesz jót ha nagy sebességgel agyon kátyúzott, foltozott úton száguldozok.

Friss jogsisként nem mertem gyorsan közlekedni lakott területen kívül csak ott mentem 90-el ahol tanulóként is jártam, még nem éreztem magam kényelmesen az autóban annyira hogy gyorsan is mehessek. A nagy városokat ahol azért illik haladni a forgalom miatt kerültem autóval inkább, mert éreztem hogy még nincs elég rutinom ahhoz hogy rendesen vezethessek arra. Amikor már belejöttem elég szépen nem volt gond már a Pesti autókázás sem.

2017. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

A sebesség óra csal, és a büntetési határ is a gyakorlatban felé van lőve. Nyugodtan lehet 10%-kal felé lőni, sem büntetést, sem biztonsági kockázatot nem jelent.

Az indokolatlan 90-70-50-90 lassításokat meg a kutya sem tartja be. Körforgalom, híd, kanyar, településhatár nyilván más tészta.


Nem akarok szélsőségesnek tűnni, de egyes korlátok abszolút nem reálisak ma, vagy szimplán csak azért rakják ki, mert jó utat csinálni drágább. Több szintje van a nyomulásnak. Ha azért előz be, mert 70-es úton 90-nel akar haladni, az még elmegy. Ha kanyarban előzget, mer ő 120-szal akarja tolni a céges Passatot, az már nem.

2017. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 szántóvető ***** válasza:
honnan tudod hogy idegrohamot kapott?nem írtad hogy levillogott az útról.nem lehet hogy csak te képzelted be mindezt?
2017. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%

Nem, én sem tartom be, pláne ilyen mechanikusan a sebességkorlátozásokat. Úgy megyek, ahogy az adott helyen és időben normálisan és biztonságosan lehet, és ez többnyire több, mint amit a tábla mutat. Egy körforgalomtól se ijedek meg különösebben. Ott se állok vagy lassítok le szinte a megállásig csak a körforgalom iránti tiszteletből, mint mások. E helyett benézek, és ha látom, hogy nincs ott senki, megyek olyan gyorsan, ahogy csak lehet.


Neked nem feladatod, hogy a saját tempódat, szokásaidat és képességeidet másokon számon kérd vagy másokra ráerőltesd. És megsértődni sem kell, ha megelőznek, akármilyen sebességet előíró táblánál, ha az téged közvetlenül nem fenyeget.

2017. okt. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!