Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tanulovezetokent ha nem megy...

Tanulovezetokent ha nem megy a vezetes ugy, ahogy elvarja az oktato, mit tegyek? 31/N

Figyelt kérdés

Egyik oran kedves turelmes, masik oran ideges feszult, gyerunk mar csinald mar. Belenyu a kormanyzasba, stop tabla elott helyettem fekez, mielott en fekeznek, elindulaskor helyettem nyomja a gazpedalt. Hozzateszem nyilvan tudom mikor kell fekezni, hogy szepen odacsusszunk a stophoz, nyilvan tudom mikor kell gazt adni. Mindebe beleszol, amugy az infokat ami a vezetes megtanulasahoz kell, csak csepegtetve adja elo, egyszer egy fel mondat, egy het mulva megint egy ujabb info.

Es emiatt sajnos hullamzo a vezetesi elorejutasom. Pedig jol megy, vizgsaidopontom is van. Ja allandoan tulfuti a kocsit, es amikor le szeretnem huzni az ablakot, mert nekem mint sofornek melegem van, akkor kozli, hogy nem nyulhatok az ablakhoz, nem baj ha melegem van.

Szerintem ezek is olyan tenyezok, hogy majd a sofor erzi, ha rosszul van a melegbe, akkor majd lehuzza.

Nem tudom, ertitek e mi a gondom. 45 plusz orat vetet velem, lassan vizsga, de ma nagyon lelombozott. Ilyet beszolt, hogy atlagalatti kepessegu ember vagyok a vezetes szempontjabol. Soha egy dicsero szo. Szerintetek a kulso zavaro tenyezok (radio, nagyon meleg futott utaster) es az oktato hozzaallasa ronthat a teljesitmenyemen?


2017. okt. 24. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgázz le, és akkor nem kell az oktatóval foglalkozni tovább.

Azt nem tudom mennyire jó, vagy rossz, de sok oktató szereti stresszes helyzetekbe hozni a tanulót a vizsga előtti időszakban.

A vizsgán már rendedek, talán úgy gondolják, hogy úgy lehet a vizsgára edzeni, ha ők viszik be a tanulás alatt a plusz feszültséget?

2017. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak én írtam volna ezt a szöveget, annyi különbséggel, hogy én még béna is vagyok (szerintem). :D Ráadásul egyelőre utálom az egészet.

Én sem tudom mire vélni, de velem is ugyanezeket csinálja az oktató. Múlt héten tök normális hangon magyarázott, néha megdícsért, jó kedve volt, én is nyugodt maradtam, és jól ment minden. Ma türelmetlen, és idegbeteg volt, ilyenkor én is tiszta ideg vagyok, és hibát hibára halmozok. Egyébként az enyém állandóan a rohadt telefonját nyomkodja, facebook-ozik, vagy szinte végig telefonálgat, tehát sokszor még kérdezni sem tudok.

Nekem még nincs vizsgaidőpontom, ma volt a 16. órám, ugyebár még hátra van a kötelezőből 13, és még ki tudja mennyi pót óra kell majd.

Én nem tudom annyira jónak látni az embereket, mint az első válaszoló, nekem az a gondolatom, hogy szándékosan zavarnak össze, és bizonytalanítanak el, hogy jó sok plusz óra kelljen.

De veled komolyan 45 plusz órát vetet?

2017. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
89%

Nekem az oktatóm rengeteget rontott a vezetésemen. Konkrétan volt, hogy nem is figyeltem, merre megyek, mert annyira küszködtem, hogy ne sírjam el magam (pedig jogi egyetemre járok, ahol azért elég keményen szivatják az embert).

5 hónapig jártam hozzá, háromszor megbuktam forgalmin.

Rendszeresek voltak a gonosz megjegyések, az, hogy nekem az intelligenciám átlagon alul van, csak azért tartok ott, ahol, mert sokat olvasok és mindent bemagolok. Többször közölte, hogy nekem nem szabad autót vezetnem, maximum dodzsemet. De a 'legjobb' az volt, mikor azt mondta, hogy reméli egyszer akkora balesetet okozok, hogy örökre eltiltanak a vezetéstől... Ez ment a legkisebb hiba, bizonytalanság esetén is, ami ugye csak ahhoz vezetett, hogy még jobban izgultam, ergo többet hibáztam, mert nem tudtam nyugodtan koncentrálni.

A harmadik vizsga utáni órán is sz..rá alázott, aztán befékezett ok nélkül ügy, hogy lefejeltem a kormányt. Akkor elegem lett és az óra végén közöltem vele, hogy oktatót váltok, mert én ezt nem viselem el, főleg úgy, hogy egy kisebb vagyont már ott hagytam nála.

A beszólások mellett még folyamatosan késett is, lehetetlen volt programot szerveznem azokra a délutánokra, amikor vezettem. Mert vagy korábban lett vége, vagy késett 1-másfél órákat.


Szóval én oktatót váltottam, amit már az első beszólásnál meg kellett volna tennem... 10 órát vezetett velem az oktatóm, egy hangos szava nem volt semmiért. Utána pedig elvitt vizsgázni, ahol két hibapontom lett összesen (pedig az előző vizsgáimon a vizsga végéig sem értem soha, általában 10-15 perc után buktam).


Amióta megvan a jogosítványom, napi szinten vezetek és imádom. Teljesen eltűnt a szorongás, félelem, gyomorideg.

2017. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

OFF: én komolyan nem értelek titeket. nem vagyok egy agresszív vagy nagydarab ember, de ha velem így beszélne az oktató, lehet, h megtépném, de minimum leüvölteném a fejét. aztán oktatót váltanék.


ezek az emberek tipikusan frusztrált prolik, akik úgy vezetik le a feszültséget, h a tanulókat cseszegetik.

2018. jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Sziasztok! Direkt rákerestem Google-n, hogy "vezetés oktató agresszív" és feljött ez a topic. Gondoltam, utánaolvasok, hogy csak én járok-e ilyen cipőben,mint Ti. De úgy látom, nem. Jómagam is küzdök a vezetéssel...Az elsőnél, ahol kezdtem, nem igazán oktatott, mellette 3x buktam :( Most jutottam el odáig, hogy én is oktatót váltottam, ez a pasi oktat igazán, viszont azt tapasztalom, hogy azért nála is elszakad a cérna,(amellett, hogy igyekszem magam odatenni és akarni és csinálni), akkor kevésbé türelmes, és akkor jön a mit csinálsz már, menjél már csináld már...Az alatt a másfél óra alatt pedig töményen figyelnem kell és az ilyen stresszeket csak nyelem. Többször küszködtem a könnyeimmel és ma az óra végén el is bőgtem magam. Halál ciki volt, de azóta lenyugodtam, és rájöttem, h így adtam ki a feszkót. Ilyen a mai világ és sofőrök. Türelmetlenek és agresszívek. Főleg Debrecenben. Kitartás mindenkinek és ne adjuk fel! (Amúgy egy egyetemet végzett, köztársasági ösztöndíjas hallgató vagyok :D és utálok vezetni ...
2019. júl. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5#

Csak kíváncsiságból: Debrecenben melyik iskola, melyik oktató?


A gépjármű oktatók többsége semmiféle pedagógiai képzést nem kapott, lényegében ösztön szerűen tanítanak.

Az már jó, ha legalább valóban tanít, és azzal sem lenne gond, ha az oktató szigorú, de sokszor következetlen, és ha az oktató hibázik, azt is szeretik a tanulóra hárítani, vagy ha netalán a tanulónak van igaza, az oktató nem mondja, hogy bocs, én hibáztam.

Vannak persze kivételek, de ők vannak kevesebben.

Ismerek én is olyan oktatót, aki türelmes, nyugodt, de nála olyan sorban állás van, hogy most tanitja a november óta várakozókat.

Ennyit azért nem mindenki hajlandó várni...

2019. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok, bar régi a poszt, en most latom csak. Hat nekem az oktatom full ilyen volt. Vegen mar "meghalaltam" az oktatast, csak h szabaduljak, es ne fussak ki az idobol. Ma vezettem először oktato nelkul. Halljatok ez valami borzalom. Olyan dolgokat nem magyarazott el, hogy csodalom, hogy atmemtem a vizsgan. Tobbszor majdnem balesetet okoztam, lefulladtam azt se tudtam mi az h kezifekes elindulas.
2020. júl. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!