Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi nyomatéka a világ...

Mennyi nyomatéka a világ legerőseb kamionja?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a jók 3000nm-ek, de a legkisebb áttétben mennyi a nyomatékúk? Valahonnan úgy rémlik 130.000nm-körül. Vagy tévedek?
2017. nov. 18. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Scania R730 - 3500 Nm

Volvo FH16 750 - 3550 Nm.


Az nm az nanonméter. Hosszúság mértékegysége. Nm - newton méter, a forgatónyomaték mértékegysége.

2017. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez a motor nyomatéka. Engem az áttételezés utáni nyomaték érdekel
2017. nov. 19. 00:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Valszeg nem gyári darabok közt kell keresni, például ausztráliában elég gyakoriak a több utánfutóból összeállított szerelvények, és ott néha rekordokat is szeretnek döntögetni, szerintem a legerősebb kamiont itt kell keresni, bár ezekről meg kétlem hogy lenne részletes info a neten.
2017. nov. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pótkocsi. Nem utánfutó.
2017. nov. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kérdezőt az érdekli, hogy egy ilyen kamion a hajtott kerekein mekkora nyomatékot ad le 1-es fokozatban. Valami eszméletlen nagy szám lehet, az biztos, de én sem tudom kiszámolni, mert nem ismerem a váltó áttételeket. A neten kis kutakodással biztos megtalálod, és az alapján kiszámolható, vagy az is lehet, hogy valamelyik erről szóló cikkben leírják.
2017. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
130.000 Nm? Nem sok ez egy kicsit?... :D Kétlem hogy a kardán elbírna ekkora nyomatékot a vastagságukat nézve.
2017. nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na utánakerestem én a dolognak egy kicsit.


[link]


Innen kiderül, hogy a Volvo FH16 750 pontosan 165406 newtont ad le a hátsó tengelyen 1-es sebességi fokozatban.

És miért ne bírná el a kardán? Így van méretezve, hogy elbírja. Még egy viszonylag gyenge benzinmotor is ezer newton feletti nyomatékot visz át az útra 1-esben, ha viszonyítani akarunk.

2017. nov. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

O.o nem semmi. :D


Mekkora erők lehetnek például egy mozdonynál?:D

2017. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!