Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyivel mehet egy mentő...

Mennyivel mehet egy mentő vagy tűzoltó?

Figyelt kérdés
Eddig városban láttam többször csak, viszont egyértelmű, hogy ott is jóval a sebességkorlátok felett mehetnek, de például közúton vagy fűúton mennyivel mehetnek maximum? Vagy nincs szabályozva és amennyit tudnak a lehetőségekhez képest?

2017. dec. 17. 02:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

"ez pedig lötyög össze-vissza, és rángatja az autót váratlanul különböző irányokba."


Nálatok másképp működik a fizika? Az autóra ható erőhatásokkal ellentétes irányú erőt fejt ki a víz ( ha nincs tele és nincs benne hullámtörő, ami valszeg nincs mert csak 7000 literes kamraméret felett kötelező az RB4000-ben pedig csak 4000 liter van ). Ha váratlanul össze-vissza lengene akkor az össze tartálykocsi felborulna az autópályán :D :D

2017. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy szereted nagyon az elméletet John, de a gyakorlat az más, tudod. Igen, a tartályos kocsikkal is nagyon kell vigyázni. Például ki kell kerülj valamit, hirtenel balra, majd jobbra rántod a kormányt, a víz nem fogja olyan hamar megváltoztatni a mozgási irányát, hogy az autó egyensúlyban maradjon. És akkor következhet egy nagy borulás is. Amúg ha rendesen fel van töltve a tartály, akkor nincs is olyan nagy gond, nagyobb baj, ha kevesebb lötty van (ez pedig tűzoltóknál nem nagyon fordul elő). Szóval óvatosnak kell lenni.
2017. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
25%

De ha kikerülsz valamit akkor tudod mi fog következni, nem fog váratlanul érni a víz tehetetlensége és lengése :D


Ugye érted mit írtam? :D

2017. dec. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

13-as

Így van, korábban azért is írtam, hogy a tűzoltóautókkal elég óvatosan mennek, többek között emiatt.

2017. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egyszer egy Ford Transit mentő (a 4. generációs, talán most is van belőlük egy pár a mentőknél) 180 felett ment az autópályán, alig akartam elhinni.
2017. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A Fordok elég jók voltak! Hihető! Mára rengeteg km van bennük és az idő is elrepült felettük. Az új mercik és vw-ek nem fognak annyit bírni. Borítékolható.
2017. dec. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Jelenlegi jogszabály szerint +30. Lakott területen tehát 80 a max, közúton 120, pályán 160. Megkülönböztető jelzés mellett.
máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ilyet én nem látok a kreszben.
máj. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez egy barom ötlete, belső szabályzás. Házi szabály. A KRESZben nincs benne.
máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
máj. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!