Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Cserbenhagyásnak számít?

Cserbenhagyásnak számít?

Figyelt kérdés
Este jöttünk haza ( falun lakunk ) és az erdők közötti útszakaszon a szembejövő kocsi kicsit áttért a mi sávunkba. A tükrök összekoccantak ( a miénk kitört ráadásul az index lámpája is szilánkosra tört ). Mi megfordultunk, hogy rendezni tudjuk az illetővel, ő azonban addigra továbbhajtott ( észre kellet vennie a koccanást, ugyanis én zenét hallgattam mégis hallottam ). Ez mondható cserbenhagyásnak?

2018. jan. 10. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Igen
2018. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem, két tükör összekoccanása nem feltételez személyi sérüléses balesetet.

Belinkelek egy oldalt, ott elég érthetően leírják:


[link]

2018. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem győződött meg arról hogy a lerepülő tükör darabok nem szúrták ki a szemét az esetleg leengedett ablakkal közlekedő illetőnek.
2018. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Cserbenhagyás, BTK:

"Ha a közlekedési balesettel érintett jármű vezetője a helyszínen nem áll meg, illetve onnan eltávozik, mielőtt meggyőződne arról, hogy valaki megsérült-e, illetve az életét vagy testi épségét közvetlenül fenyegető veszély miatt segítségnyújtásra szorul-e"


Ezt elemezve, ennek nem lenne értelme:

"balesettel érintett jármű vezetője a helyszínen nem áll meg, (...) mielőtt meggyőződne arról, hogy valaki megsérült-e"

Mert meggyőződni csak akkor tud, ha már megállt, és körülnézett. Tehát, a meggyőződésről szóló kitétel csak a második esetre érvényes, tehát ha megállt.


Vagyis, a cserbenhagyásnak 2 módja lehetséges:

1. nem áll meg

2. megáll, de elmegy, mielőtt meggyőződött volna, hogy nincs baj.

Itt az 1. pontról volt szó.


A cserbenhagyás leírásában nem szerepel az, hogy nem minősül cserbenhagyásnak, ha a sofőr feltételezése szerint nem volt egy nagy baleset.

Ha közlekedési baleset történt (bármilyen jelentéktelen), akkor meg kell állni, és meggyőződni arról, hogy nem történt személyi sérülés.

Minden egyéb esetben cserbenhagyás.

2018. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bónusz, ha a parkolóban megnyomsz egy kocsit miközben állsz ki és nem szállsz ki az is cserbebhagyás
2018. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!