Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Angol L-es jogsit lehet...

Angol L-es jogsit lehet Magyarországon használni?

Figyelt kérdés

Angol tanuló, provisional jogosítványt lehet Magyarországon használni? Én úgy tudom hogy nem lehet, de több olyat is olvastam, hogy valakit megállítottak a rendőrök vele, de nem kötöttek bele.

Ugye ezzel a jogsival lehet vezetni Angliában egy olyan személy mellett, akinek több mint 3 éve van jogsija. A kérdés, hogy erre van esély Magyarországon is?



2018. febr. 8. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2018. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Anglia még unijós ország..ahogy a 65 év feletti angol(brit) nyugdíjas itt ingyen utazhat, úgy a tanuló jogsit is használhatod az előírások szerint.


Ha mégis beleköt a rendőr, az tud angolul..

2018. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Tehát ugyanúgy vezethetek magyarban is, ha ül mellettem valaki akinek több mint 3 éve van jogsija? Persze nem életvitel szerűen élek ott, csak pár hetekre szoktam hazamenni.
2018. febr. 8. 15:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Keress rá angolul, de én úgy tudom, ezzel a UK-n kívül sehol nem vezethetsz. Ez nem ugyanaz, mint a rendes jogsi, hanem egy egyszerűsített eljárással megszerezhető dolog.

Ettől függetlenül, nem vagyok meggyőződve róla, hogy minden igazoltató rendőr tisztában van vele, hogy ezzel most mi a helyzet. Úgyhogy szerencse kérdése.

2018. febr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rákerestem, de sajna nemigen találtam ezzel kapcsolatba semmit...
2018. febr. 8. 17:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kettes kuldenel valami hivatalos linket legyszi, ahol ezt konkretan irja? En elegge meglepodtem a valaszodon es vagy fel orat keresgeltem mindenfele hiteles vagy nem hiteles oldalon, de meg a gov.uk-n is azt talaltam, hogy az ideiglenes jogositvannyal autopalyan kivul barmilyen egyesult kiralysagbeli uton vezethetsz. Ezt en ugy ertelmezem, hogy csak a szigetorszagban hasznalhato, de persze tevedhetek.
2018. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát, mondjuk a követségnek is írhatsz egy e-mailt. Szerintem pár napon belül válaszolnak.


Jobbat nem találtam, de itt Uk roads-ról ír:

[link]

2018. febr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt azt irja, hogy nem vezethetsz provisionallal kulfoldon. “You’re not allowed to drive abroad on a provisional licence.”


Egyebkent otthon egyre tobb rendor van tisztaban ezzel, tavaly minket angol autoval allitottak meg a Balaton korul tobbszor is, es ok meseltek, hogy egyre tobb a visszaeles a provisionallal, holott nem vezethetnenek vele otthon.

2018. febr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam olyat is, hogy a kisebbségi magyarok valahogyan beváltották az angol tanuló jogsit magyar rendesre. Azóta elvileg komolyabban veszik, ahogy hallottam innen-onnan. Mindegy, a nyárra már le szeretnék vizsgázni itt Angliában, szóval azt a pár hónapot ki lehet bírni.


Egy kérdésem még lenne. Ugye az autó elejére és hátuljára ki kell tenni egy nagy L-es matricát. A kérdés az az, hogy annak csak akkor kell rajta lennie amikor én vezetek/tanulok, vagy nem lesz baj ha egész végig rajta marad a matrica, még akkor is amikor a full jogsival rendelkező tulaj használja a kocsit? Vagy mindig le kell venni?

A biztosítás az persze megvan az én nevemre is.

2018. febr. 8. 18:21
 10/11 anonim ***** válasza:
A matrica nyugodtan maradhat, nem hinnem, hogy ezert belekotnenek.
2018. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!