Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elsősegély tanfolyam, és...

Elsősegély tanfolyam, és vizsga okosban?

Figyelt kérdés
Több ismerőstől is hallottam, hogy jó néhány évvel ezelőtt simán meg lehetett az elsősegély tanfolyamot, és vizsgát úszni. Meg sem kellett jelenni, csak tejelni a megfelelő embernek, és meg is volt. Ez valóban igaz? Még most is így megy?
2018. febr. 9. 11:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Büncselekmény. Ha ilyenre készülsz, old meg egyedül.
2018. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Molyember ***** válasza:
94%
Aki nem tud megfelelni egy elsősegélyvizsgán, annak esélye sincs megtanulni a kreszt, pláne nem alkalmazni, úgyhogy legkésőbb a forgalmin úgyis megbukik. Ha meg az már megvan, akkor ne foss tőle ennyire, semmi olyat nem várnak, amire egy közepesen buta ember ne lenne képes.
2018. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Hát ez meg a másik, amit előttem írnak.

Egy "rendes" elsősegélyvizsgához nagyon sokat kell tanulni, s a vizsga is nehéz. De nem így a jogsihoz vizsgáztatás. Az nagyon féválról veszik. Megbukni művészet. Be kell mutatni egy satbil oldalfekvést vagy szájon át lélegeztetést. Szívmasszázst a protokol már tartalmaz, mert a laikus akár meg is ölheti a sérültet.

Az elméleti kérdések egyszerűek, akkár ki is található a válasz.

Amikor én vizsgáztam, vagy huszan bent voltunk, s nem hogy mi, de még a vizsgáztató is súgott.

2018. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Jó néhány évvel ezelőtt jogosítványt is lehetett úgy szerezni, hogy muatattak egy képet, "no, Józsi bácsi, milyen tábla ez?"

Józsi bácsi nézte a képet, álmélkodott, amikor a vizsgáztató megunta, rászólt "ejnye Józsi bácsi, olvasni tán csak tud".

"Tudok"

"No, akkor milyen tábla?"

"Stop tábla"

"No, ugye, hogy nem volt nehéz a vizsga, gratulálok Józsi bácsi, megszerezte a jogosítványt segédmotoros kerékpárra, ezzel hajthat lovas szekeret is, tessék várni mindjátt adjuk a papírt"


Jónéhány évvel ezelőtt más világ volt... talán jobb, talán rosszabb, de más..

2018. febr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ha valaki egy ilyen primitiv dolgot mint az elsősegely vizsga sem tud megcsinalni ,hanem már a trükközés meg csalás van vele,az inkabb ne vezessen!
2018. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Bármit meg lehet venni bárhol ha a megfelelő ember(ek)nek fizetsz.

De aki ezt a lófing vizsgát nem tudja megcsinálni az kétlem hogy vezetésre alkalmas lenne.

2018. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem, én szerencsére már régen túl vagyok minden vizsgán. Csak most jutott eszembe hányan mesélték ezt épp a vizsga napján. Hogy a bátyjuk, apjuk stb. annak idején még így "ment át". Sőt volt, aki ugyanezt állította a kresz vizsgáról, és a forgalmi vizsgáról is.
2018. febr. 9. 13:02
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az elsősegély tanfolyam nem kötelező, tehát azzal nem kell trükköznöd.


A vizsga anyaga meg egy délután alatt megtanulható, tehát azzal sem érdemes trükköznöd.

2018. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Oh, nem is kell mondanod!

A ciki dolgok mindig mással történnek. :-)

2018. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nekem a vezetés oktatóm adott kölcsön könyvet, abból megvolt az elméleti rész, habár szerintem korántsem annyira könnyű az, mint ahogy itt sokan írták. Szerintem a Kresz egyszerűbb volt. A gyakorlatira oktatásra bementem, kb. 3 órás elfoglaltság volt az egész. Amikor én vizsgáztam 2 csaj megbukott, és egy fickó, akivel összehaverkodtam azt mondta, ő már lezsírozta egy 20-assal az egészet. Nem tudom komolyan mondta-e.

Lehet smucignak gondolni, de a forgalmi vizsgán sem adtam 20 rugót a vizsgabiztosnak, pedig mindenki javasolta. Inkább vettem egy kis "köszönő ajándékot" az oktatómnak.

2018. febr. 9. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!