Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » S. O. S Am kategóriás segédmot...

Halmai Bence kérdése:

S. O. S Am kategóriás segédmotoros jogosítvánnyal vezethetek piros rendszámos MTZ-t?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 17. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

T kategória kell hozzá... megnézed, hogy van-e ilyen kategória feltüntetve a jogosítványodon.

Az AM kategória segédmotoros kerékpár vezetésére jogosít, illetve állati erővel vontatott járműre érvényes a többi jármű kategóriákba van sorolva, még a kerti traktor is (K)

2018. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi tartozik a kerti traktor kategoriába?
2018. ápr. 17. 17:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem fogod elhinni: a kerti traktor tartozik a kerti traktor kategóriába.

A KRESZ-ben le vannak írva a különböző járművek definíciói, egyértelműsítve van mi minősül kerékpárnak, segédmotoros-kerékpárnak, motorkerékpárnal, ott a kerti traktor ismérvei is le vannak írva...

2018. ápr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem megvan még a régi papír alapú smkp jogosítványom, mert amikor vizsgáztam autóra kamionra, és buszra nem kérték, hogy adjam le. És abban egyértelműen le van írva, hogy segédmotor kerékpár, kerti traktor, és állati erővel vont járművet vezethetek. De ez még 1994-ben volt. Nem tudom, hogy azóta változott-e ez a része. Én egyiket sem vezetem.
2018. ápr. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rövid válasz: Nem.

Hosszabb válasz:

Am kategóriás jogsival csak 2 vagy 3 kerekű, legfeljebb 50 köbcentis, tervezésileg 45 km/h-s elméleti maximális sebességű járművet lehet vezetni. Itt jön még a képbe az, hogy gyakorlatilag 1 kerekű robbanómotoros vagy elektromos járművet is lehet vele. Az összes többit csak olyan területen, ahol erre speciális engedély vonatkozik. (Pl.: tanpálya, versenypálya...stb.)

Az MTZ-k sokkal nagyobb motorral rendelkeznek, ráadásul 4 kereke is van, szóval, ha csak nem szereled át motorikusan 50 ccm-re és vizsgáztatod le 3 kerékkel érvényesen, akkor nem vezetheted.

2018. ápr. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

TROLL VAGYOK!


Visszakérdés a kérdezőnek: Hogy sikerült megszerezni az SM vízsgát a KRESZ és a kapcsolódó előírások ismerete nélkül?

2018. ápr. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen vezethetsz.

De mégse az AM kategóriába tartozik majd.

Amint leteszed az AM kategóriát a jogosítvány alján lesz egy T kategória, amit autómatikusan megkapsz az AM kategória mellé. Na ezzel a T-vel vezethetsz piros rándszámos MTZ-t. De még fekete rendszámosat is.

Mondjuk azt nem tudom, hogy mikortól vontathatsz vele pótkocsit. Mert B kategóriánál is úgy van, hogy nem vontathatsz utánfutót 2 évig még kezdő vetetői engedélyed (2 év alatti) van.

Ez egy korlátozott T kategória amit az AM mellé adnak. Azzal nem vontathatsz nehézpótkocsit.


Az "AM" kategória fogalma és a kezdő vezetői engedély

Nemzeti kategória; olyan két, három, vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm³ lökettérfogatot meg nem haladó belsőégésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezett sebessége 45 km/h–nál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg. Az "AM" kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel az "AM" kategórián túl vezethető még az - orvosi érvényesség lejártát követően is, de legfeljebb az engedély kiállítását követő tíz évig - lassú jármű és pótkocsija, kerti traktor és állati erővel vont jármű. Az elsőként szerzett nemzeti kategóriás vezetői engedély a vizsga napjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül.

2018. máj. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!