Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapestiek! Szoktatok gyalog...

Budapestiek! Szoktatok gyalog közlekedni tömegközlekedés helyett?

Figyelt kérdés

Mikor a fővárosban tanultam volt, hogy átsétáltam budára suliba a keleti pályaudvartól (kb 5,5km). Ha például moziba megyek van, hogy a Westend - Keleti távot gyalog teszem meg (kb 3km). Ezt nem mondanám rendszeresnek. Csak alkalmanként jóleső. Ez mennyire jellemző nálatok?

Mondjuk az ilyen „2 megállót megyünk a 4-6al” dolgokat egyenesen kinevetem. Ezerszer jobb sétálni, mint a tömegnyomorba felküzdeni magad 1-2 megállóra. Viszont azt vettem észre, hogy az emberek inkább az utóbbit választják:O Vajon tényleg így van? Ha igen miért?



2018. ápr. 20. 04:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hangulat kérdése. szeretek kirakatokat bámulni, na meg jó seggeket.
2018. ápr. 20. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én kicsit fordítottan működök, így ha nem sietek, akkor BKV-zok, vagy kerékpározok, ha sietek, akkor gyalogolok vagy kerékpározok.
2018. ápr. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalabb koromban, amikor tele voltam energiával, én is inkább keresztül-kasul sétáltam a várost. Most is próbálok testmozgás gyanánt inkább sétálni, de ha az embernek kevés az ideje vagy vannak eü. problémái (vagy lusta...), akkor kényelmesebb tömegközlekedni akár tömegnyomorban is.
2018. ápr. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen.

Egy relatíve nagyobb csomópont van 2 villamosmegállónyire tőlem, metróval, egy-két bolttal és kajáldával. 80%ban gyaloglok.

Ráadásul az utcánk elég csendes, fás és nincs tömeg.


Amúgy is nagy gyalogkakukk vagyok, néha rendesen sajnálom, hogy a villamos 5 percre van az irodától. :D


Egyetemen is a villamoshoz gyalog + 1 megálló busszal, ehelyett jobb időben gyalogoltam.



Amúgy én nem szeretek hidegben álldogálni majd felszállni a tömött, full elhasznált levegőjű, 99%ban túlfűtött, de amikor mínusz 10 van, akkkor pedig nagyon hideg villamosra... Buszra. Más emberek az intim szférámban.


Gyalogolni meg amúgy is szeretek.


Ha az a metró kell, ami bő 10 perc, 2 megállóra van tőlem, sokszor a BKK FUTÁR is a gyaloglást is javasolja, a villamosozáshoz képest 1 perc időkülönbséggel.

2018. ápr. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én szeretek sétálni, de nem a zsúfolt és büdös (igaz, emellett valóban nagyon változatos és érdekességeket rejtő) belvárosban, márpedig ott vannak gyalogolható távolságok. Szóval én bevallom, inkább otthon megyek el egy sétàra a kertvarosban vagy elmegyek hétvégén egész napra túràzni, de a városban ez nem vonz annyira.
2018. ápr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na, rendkívül pozitív válaszok születtek:D Örülök, hogy vagyunk páran.
2018. ápr. 20. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Előfordordul,hogy 2 megállós szakaszokat gyalog megyek. Csak akkor ülök buszra, ha sietek vagy nem tudom gyalog merre kell menni (buszsofőrben megbízok, hogy nem téved el :D ) Több kilométernél már buszra/metróra stb ülök :)
2018. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Párom munkahelyére villamosmegállótól csak 2 buszmegállót krll menni olyankor, pedig(ha nincs egy rakat cuccom és jó idő van)MINDIG sétálok.
2018. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!