Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklire kissebb kerék?

Biciklire kissebb kerék?

Figyelt kérdés

Nem tudok új bicót venni anyagi okokból az előzőm tönkrement és megkaptam anyu régi biciklijét, viszont minimumra engedett nyereggel is magas

Ha elviszem szervizbe ott tudnak rá kissebb kereket tenni amivel esetleg alacsonyabb lesz?

Vagy ez egyáltalán nem lehetséges?


2018. ápr. 23. 18:21
 1/4 Alex Fly ***** válasza:

Persze, tudnak bele kisebb kereket rakni. Az viszont egyáltalán nem biztos, hogy utána te azzal bárhova is elmész...

Először is ilyenkor a felnifékeket elfelejtheted. Persze tárcsa- vagy agyfékeknél ez nem szempont. A nagyobb gond a csapágyesés: ha egyenesben nem is, de a legkisebb kanyarban biztosan leér a pedál (esetleg a nagytányér), ami az álmoskönyv szerint hatalmas perecezést jelent...

2018. ápr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit értesz magas alatt? A nyeregben ülve nem éred el a pedált az alsó pozícióban, és fickándozni kell a tekeréshez? Mert az valóban magas. Ha csak néhány centi hibádzik, akkor rövidebb hajtókarral orvosolató.


Ha viszont csak annyi a probléma, hogy nem ér le a lábad a földre, miközben a nyeregben ülsz, az igazából nem probléma, csak meg kell szokni, hogy megálláskor kiszállsz a nyeregből. Először kényelmetlennek tűnik, pedig hosszabb távon pont az alacsony nyereg a kényelmetlen, mivel minél jobban hajlik a térd, annál jobban megterheli a tekerés. Ideálisan tekerés közben az alsó pozícióban majdnem teljesen ki van nyújtva a lábad. Pont ezért nem is éred el a földet, csak ha kiszállsz a nyeregből.


[link]

2018. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elso koszi! Ugy van ahogy irtad.

2. az elozom 12 eveseknek valo. Annyi is voltam mikor kaptam

Most 23evesen valtam meg tole.

11evig azt hajtottam pont jo volt csak leszoltak h gyerekbicikli


Anyukamet kaptam meg az o 30eves biciklijet, de anyu 180 magas es neki valo a meret.


Igen leginkabb az zavar h felulni is alig tudok ra a pedal eltunik a labam alol amikor "lent van"

Es megallni is alig tudok az uton mert ha leteszem az aszfaltra a labam akkor szinte ramhajol a bicikli

2018. ápr. 29. 09:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg pici lehetsz. Ki az, aki leszól, hogy gyerekbiciklivel jársz? Én is azzal jártam sokáig, pedig annyira nem is vagyok alacsony (165 cm, lassan a 10 évesek magasabbak, mint én lol). Le kell szarni. Persze most már késő bánat...

Javasolnám, hirdesd meg a bicót, hogy elcserélnéd kisebbre. Hátha van, aki pont nagyobbat keres a gyerekének.

2018. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!