Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi annak a közlekedési eszközn...

Mi annak a közlekedési eszköznek a neve ami az alábbi módon néz ki? (Háromkerekű teherszállító)

Figyelt kérdés

[link]

Lényegében ami a képen látható, de azért körül írom.

28-as hátsó kerék 19x3,75 első kerék de a képen 26-os lehet, melynek tengelyére egy nagy teherbírású nagykapacitású láda van rugós felfüggesztéssel erősítve.

A ládával kormányozni.

Annakidején a szódásoknak volt ilyenje, a fagyisoknak, a japán árusoknak.

Vállalkozók vehettek civilek nem kaptak. Árút szállítottak olcsón és gyorsan. Az 1980-as években volt elterjedt.

Amit keresek egy pontos szakkifejezés ami nem a tricikli, háromkerekű bicikli, vagy riksa! Személyt nem szállítottak vele. A csepel és a cruiser gyár adta ki de orosz is fellelhető volt.

Olyan választ keresek amit beírva a google-ba a képnek és leírásnak megfelelő képeket kapok. A vontatott teher-rakodású más mint az amit keresek a tolt teher-rakodású.


Válaszokat előre is köszönöm.



2018. máj. 1. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Tricikli, teherhordó ticikli. Riksa.
2018. máj. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad ezeket kizártam hogy nem azok!
2018. máj. 2. 02:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Màrpedig én rátaláltam fagylaltos triciki keresőszóval, magyarán annak kell lennie.
2018. máj. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A képen egy 28-as hátsókerekű gyárilag 19x3,75 de a képen valamiért másik kerékmérettel van. A fagylaltos triciki hulcsszóra 20 colos kerekű és motor házituningos modellek vannak ami nem a gyári ami a képen van. Nekem is van egy ilyenem, akitől vettem mondta a nevét akkor utána is néztem azza a különleges magyar szóra és ezrével adta ki ugyan ezt a fadobozos rugósfelfüggestésű 28-as hátsókerekű csak magyarok és oroszok álltal gyártott európai háromkerekűt. Nem volt másmilyen kinézetű ebből a tömegcikkből.

A válaszod számomra olyan mintha azt kérdeztem volna melyik az a négykerekű robbanómotoros közlekedésí eszköz amihez "B" kategóriás jogosítvány kell és nem az autó! Erre te az autót mondod miközben ott a kisbusz, a teherautó, platóskocsi, ...stb

Ez is egy célzott kategória amiről tudom hogy van egy célzottneve amire csak ezt jelenti és csak ezt a modellt adja ki.

Azt a szót keresem amire csak a magyaroknak van külön szava többszáz éve.

2018. máj. 2. 09:44
 5/5 A kérdező kommentje:

Angolban megtaláltam: Tadpole cargo Tricycle

De a magyarok hogy mondják?

Hogy adja be a google?

2018. máj. 5. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!