Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt tényleg benne van a...

Ezt tényleg benne van a KRESZ-ben?

Figyelt kérdés
Amikor még KRESZ tanfolyamra jártam, mondott olyant az oktatóm, hogy ha valaki szabálytalankodik, azt nem leordítani, kioktatni kell, hanem menni tovább és hagyni. Ez benne van a KRESZ-ben, vagy csak egy jó tanács volt tőle?

2018. máj. 18. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nincs, de attól függetlenül jó tanács. A KRESZ azt mondja, hogy számolni kell mások hibáival és tudni kell rájuk reagálni. Ezt hívják defenzív vezetésnek.
2018. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ja értem. Mert sok olyan videót látni neten, hogy direkt ezért járja ugyanazt a környéket az autós, majd amikor valaki más nem akresz szerint közlekedik, már dudál meg ordibál.
2018. máj. 18. 09:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok idióta van a világon, nem kell ilyesmin meglepődni.
2018. máj. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is tudtam hogy sok hülye van a világon, de hogy ezért járja az utakat, hogy egy jót tudjon anyázni...
2018. máj. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

KRESz: a Közúti Rendelkezések Egységes Szabályozása. Feladata, hogy a "Magyar Köztársaság területén levő közutak és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza"

Tehát nem etikai kódex, és nem is indulatkezelési program.

Az oktatód által elképzelt szituáció, maximum egy jó tanács lehet.


/bár a kínai filozofikusok már több ezer éve megfogalmazták: a "jótanácsok"-kal csak egy dolgot tehetsz, azonnal tovább adod/ :)

2018. máj. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4-eshez: igen, ez így van. Otthon kussban van, valahol le kell vezetni..akkor van pechje, ha egy idegesebb fazon bevárja, aztán ha megállt, akkor megfenyíti.
2018. máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az van benne, hogy a forgalmat tilos zavarni, tilos másokat veszélyeztetni. HA rádudálsz valakire, ordibálsz vele, az zavarásnak minősül, amit a KRESZ tilt, szóval benne van az, csak nem így ilyen formában.
2018. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A legnagyobb kreténség, hogy mindenért ordibálnak, dudálnak a sofőrök, nagyon korrekt oktató, ha erre külön felhívja a figyelmed. Láttam olyan oktatót is, amelyik jobb oldalról, oktatás közben ordibált ki a másikra az autóból, szóval nem minden oktatónak szívügye a defenzív vezetés sajnos, meg is látszik a sofőrökön.
2018. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én oktatóm is olyan volt, hogy letekerte az ablakot és teli torokból a lehető legnagyobb ocsmányságokat ordította ki másoknak, vagy akár gyalogosoknak. Ha jó kedve volt, akkor nem ordított, hanem cicogott a lányoknak meg megkérdezte tőlük, hogy milyen bugyi van rajtuk.

Azt hittem, elsüllyedek a föld alá, le is váltottam pár óra után.

2018. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A KRESZ nem tartalmaz ilyen szabályt, de az emberi kommunikációnak ez az egyik alapja. Bár mondjuk Németországban egy középső ujj is könnyen 30 €-jába kerülhet a felmutatójának.
2018. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!