Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Útburkolathoz és járda burkola...

Útburkolathoz és járda burkolatához miért a kátrányos/sötét aszfaltot használják egyre inkább? A világosabb esztétikus helyett.

Figyelt kérdés

Sok képet nézegettem amerikai városokról, és mindig motoszkált bennem a gondolat, hogy vajon miért olyan iszonyat ocsmány a látványa sok budapesti helynek, még akkor is, ha újonnan felújított járdák, utak vannak (pl. Kőbánya alsó környéke, vagy a Lehel utca/Róbert K. krt.). És rájöttem, hogy a járda burkolata. A legigénytelenebb aszfaltot használják. Vidéki nagyvárosban láttam, hogy mind az út mind a járda burkolata világos (persze azt kb. 15-20 éve csinálhatták már), és sokkal barátságosabb az utca összképe.


Érthetetlen, hogy sokszor még a belvárosban is ilyenek a járdák, még Caracasban is térkövesek, aztán éheznek az emberek ott.


2018. máj. 20. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok a válaszokra.
2018. máj. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A frissen terített aszfalt szinte fekete. Amit világosnak látsz ma, az is sötét volt akkor, amikor leterítették. Idővel kivilágosodik.
2018. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Észrevetted, hogy az útburkolaton járművek járnak? Tapasztaltad már, mennyire csúszik - főleg vizesen - a világos aszfalt a sötéthez képest?

Én a magam részéről maradnék a sötét aszfaltnál, még ha Caracasban éheznek, akkor is.

2018. máj. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Budán jobb helyeken léteznek fehér aszfaltos utcák..hát igen..csendesebben gurul a kocsi, esztétikusabb, és jóval tartósabb..

csakhát qurva drága

2018. máj. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy útburkolatként jól szuperál, de járdaként a tükörsima kátrányos aszfalt vizesen iszonyat csúszós.
2018. jún. 6. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!