Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyalogos atkelőhelynel feljele...

Igorjjjj kérdése:

Gyalogos atkelőhelynel feljelentettek elakarjak venni a jogsimat ez most komoly?

Figyelt kérdés
Az eset ugy tortent ,hogy kozeledtem a zebrahoz kb 150mre mar lattam a gyalogost lassitottam kb 20 km/h ra nem lepett le a gyalogos igy nem alltam meg utannam jott a rendor es kb 5-6 percig kovetett es utana felkapcsolta a szirenat egybol feljelentettek nem is probalkoztak hrlyszini birsaggal most kaptam a levelett ,hogy 2 honapra elveszik a jogositvanyomat es 30000ft lehet e meg valamit csinalni???

2018. jún. 1. 11:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Eddig mindehol ugy olvastam ,hogy a zebran van elsobsege a gyalogosnak nem a zebra elott meg utana hanem miutan lelepett sajnos a jogositvanyomra szukseg lenne mert futarkent dolgozom.
2018. jún. 1. 11:56
 2/13 anonim ***** válasza:
Kérj fellebbezést, ha nem tartod jogosnak. Azt nem értem, hogy próbálkoztak helyszíni bírsággal. Jobban jártál volna ha kifizeted.
2018. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Nézd, nyilván ismerni kellene a feljelentés pontos szövegét, de azon sok védenivaló nincs, hogy lelassítasz, úgy teszel, mintha elengednéd, aztán hoppá, mégis továbbmész... Ez a lehető legbalesetveszélyesebb így. Ha atengeded a gyalogost, ami ugye szabály szerint kötelességed lenne, akkor bizony állj meg. A gyalogosok egy része nem fog elindulni amíg meg nem állták és igazat tudok nekik adni, mert rengeteg autós nem az utat figyeli, hanem a telefonját. (Ez persze a gyalogosoknál is így van, de ez itt lényegtelen.)
2018. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Te lelépnél mozgó kocsi elé???? Úgy őszintén! A gyerekemnek is azt tanítom, hogy akkor menjen át az úton, ha MEGÁLL az autó, tehát egyértelmű az elsőbbség megadása.


Én sok gyalogost engedek át a zebrán. MINDEGYIK akkor indul el, amikor megálltam (vagy villogok, hogy menjen, mert lassítok, és meg is állok), azaz egyértelműen jelzem, hogy "látlak, és elengedlek".


Teljesen jogos volt. Nem álltál meg a zebránál átengedni a gyalogost.

2018. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt valami sántít!
2018. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Fellebbezhetsz, de sok esélyed nincs.

Ha futárként dolgozol, akkor nem ártana ismerni a kreszt.


Amúgy tuti, hogy valami nem igaz a sztoriból. Ha 150 méterre lelassítasz 20 km/h-ra, akkor 27 másodperc lenne, amíg odaérsz a zebrához. Ha 27 másodpercig állt a zebra mellett a gyalogos, akkor az nem is akart átmenni, így a rendőr sem büntetett volna meg.


Tehát vagy a sebességben, vagy a távolságban hazudtál.

2018. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
itt a pontok gyűjtésével nem ajándékot kapsz hanem ugrik a jogsi, gyalogos meg nem fog lelépni ameddig nem állsz meg így a sünök most kivételesen jogszerűen jártak el
2018. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A 90-nel érkező kamionnak is csak a kereszteződésBEN van elsőbbsége, mégse hajtasz ki elé, hanem elengeded. Ugyanez a helyzet a gyalogosnál. Továbbhaladási joga van veled szemben a zebrán, tehát el kell engedned, akkor is ha még nem lépett le. Ha épp a zebrán vagy, amikor lelépne, akkor pont nem adtad meg neki az elsőbbséget, hiszen meg kell állnia. Úgyhogy felesleges bármit is csinálni, legközelebb meg kell adni az elsőbbséget.
2018. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem jól tudod! Ha már az úttesten van, akkor már nem elsőbbségadásról beszélünk.

Akkor is elsőbbséget kell adnod, ha csak a közelében van. Ha a zebránál áll, s háttal az útnak, akkor is feltételezni kell, hogy át akar menni. Akkor mehettél volna tovább, ha egyértelműen jelzi, hogy nincs szándékában átkelni, vagy eltávolodik az úttól.

2018. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
#5-ösnél a pont!
2018. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!