Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy vonat tudna közlekedni...

Egy vonat tudna közlekedni aszfalton/betonon?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok erre nagyon, de akárhogy és akárhová beírom nem találok erre semmilyen videót. Pedig biztos kipróbálták már valaha valakik.


Esetleg valaki tud videót linkelni róla / megválaszolni a kérdést?



2018. jún. 9. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Tudna csak irányítani nem lehetne.
2018. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom a beton mit szólna egy 424-esnek.
2018. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Tudna, de huzamosabb ideg nem hiszem. Az vonat vaskerekei belemélyednének a betonba, vagy aszfaltba, és nagyon nehézkesen cammogna. Ha nem törné össze a betont, azon jobban haladna, az aszfaltba lehet belsüllyedne tengelyig.
2018. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Igen hamar tönkremenne a nyomkarima, nem erre lett kitalálva. Az aszfalt besüllyedne, a beton vagy repedne, vagy nem, vastagságtól és minőségtől függ, de a kerék nyomot hagyna. Egy átlag négytengelyes mozdonyt számolva kerekenként 10 tonna súly lenne, és ehhez van az úttest és a kerék fél centis érintkezési felülete...


Videót azért nem találtál, mert nincs az az idióta, aki kipróbálja, csak hogy lássa, ami amúgy is tudható: nem működik a dolog.

2018. jún. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a derailed tram vagy tram/streetcar derailment keresőszavakat és meglátod, mi történik, ha betonon vagy aszfalton megy egy darabig a villamos.
2018. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ennyit megpróbáltak, gumikat kapott egy Szergej. Bár sok info erről sincs, de ettől független valakik megcsinálták az biztos.


Önmagában meg szerintem egy centit nem haladna, mármint eredeti kerekeivel, egyszerűen nem volna meg a tapadás se aszfalton, se betonon.

2018. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobb tapadás lenne, mint vas-a-vason esetben, nem ezért nem működne.
2018. jún. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rosszul fogalmaztam, szétmorzsolódna alatta, se az aszfalt se a beton nem bírná ki azt, hogy azon az apró ponton 6-10 tonna nyomja, anélkül hogy szétmorzsolódna.
2018. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!