Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bicikli és láncfűrész egyesítése?

Bicikli és láncfűrész egyesítése?

Figyelt kérdés

Van egy láncfűrészem, és látva néhány videót, elgondolkoztam, mi lenne, ha én is csinálnék egy ilyet?


Vagyis egy biciklit láncfűrésszel hajtanék meg.


52 cc, 3 LE


A fűrész a pedálnál a legnagyobb fogaskeret hajtja, a pedálnál a legkisebb meg a kerék legnagyobbját.


Szóval ha ez működne, és mennék vele erre arra, ha megállít a rend őre, mire számíthatok?



2018. jún. 19. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

Semmire.

Ha tudod igazolni, hogy a tiéd, és hogy hány köbcentis a motor, valamint van rá biztosításod, akkor megveregeti a vállad, hogy ügyes vagy.


Úgy csináld, hogy ne legyen ijesztő első látásra(sem), ne legyen tűz és balesetveszélyes, és ne legyen baromi hangos. Mert beszerelve már nem láncfűrész, hanem egy elegáns segédmotoros kerékpár.

amúgy az ötlet kiváló!


sok szerencsét, hajrá, csináld.

2018. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alex Fly ***** válasza:
76%

Arra számíthatsz, hogy elkéri a vezetői engedélyt és a kötelező felelősségbiztisítás befizetését igazoló papirost.

Ha minden rendben van, akkor semmi gond.


Az általad összeállítandó jármű a KRESZ szerint segédmotoros kerékpár, ha az ezekre vonatkozó műszaki feltételeknek megfelel, akkor használhatod sima AM jogosítvánnyal. (Habár az 52 cm^3 miatt már igazából motorkerékpár lenne, de azt a 2 köbcentirt szerintem letagadhatod)...

2018. jún. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem.


Akkor kell hozzá jogsi meg biztosítás.

2018. jún. 19. 11:44
 4/6 CaptainTurbomuffin válasza:
96%
Lehet, hogy rosszul tudom, de tudtommal külön engedélyt kell kérni jármű módosítására, így például bicikli motorizálására, megelőzendő hogy öngyilkos vagy környezetszennyező legyen a géped. Még előregyártott kit-ek használatánál is. Azok mellesleg azért jók, mert egy bazinagy áttételnek köszönhetően elég nyomaték lesz direkt a kerék meghajtásához. Ha a pedálokat hajtanád vele (ahol ráadásul a pedálok az áttétel nagy RPM-ű részében vannak) az egy kicsit veszélyes, nem túl praktikus, és nagyon rossz hatásfokú lehet, arról nem is beszélve hogy lehet hogy még mindig nem elég nagy az áttétel (általában18:01), de persze egy jó mérnöknek ez nem probléma ;)
2018. jún. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Abszurdisztánban ez nem kivitelezhető, simán megbüntetnek, ha addig volt jogsid míg megfogtak utána már nem lesz...
2020. jún. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enlített vudeók gondolom nem Magyarországon készültek.

Vannak orszagok, ahol nagyon lazák a jarmű átalakítására vonatkozó szabályok (pl USA)... nálunk szinte minden engedély köteles

2020. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!