Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet visszaigényelni...

Hogyan lehet visszaigényelni a KRESZ vizsgadíját?

Figyelt kérdés
Nagyon belett ez hájpolva, hogy visszalehet idén 2018. július 1-től, 20 éveg kor alatt, de mi a pontos menete? Ahol jelenleg vagyok autosiskola, ott nem tudnak erről. Esetleg okmányiroda?

2018. jún. 26. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Google a barátod:

[link]


Államkincstárnál lehet visszaigényelni.

2018. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. jún. 26. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A vonatkozó kormányrendelet hatályos teljes szövege elolvasható, például, itt: [link] (elég rövid, és tartalmazza a pontos feltételeket.)


Az Államkincstár honlapján még nem találtam ilyen űrlapot, vagy formanyomtatványt, a NYUFIG-nál sem. A [link] kormányzati portálon sem találtam ilyen ügyintézési lehetőséget, vagy űrlapot, nyomtatványt.

2018. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Július 1-től érvényes állítólag, de kamu szagu ez vagy nem?
2018. jún. 26. 19:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi kamuszagú? Egy hatályos kormányrendelet?
2018. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Lassan már maga Orbán is kamuszagú...

Szóval kérdező én sem hinném el, hogy valamit ad is az állam, nemcsak elvesz...

2018. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Remélem lejött, hogy miért kérdeztem.
2018. jún. 27. 16:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy minek kellene „lejönnie”? Azt sem, hogy mit szagolsz, mikor kamuszagot érzel?

A 3-as válaszban ott a kormányrendelet, az Államkincstár honlapján pedig megtalálható a „KÉRELEM a közlekedési alapismeretek tanfolyam és vizsga díjához nyújtott támogatáshoz” nyomtatvány: [link]


Az elérési helye (nem magyar állampolgár estén kitöltendő pótlappal együtt): [link]


Ha megfelelsz a kormányrendelet feltételeinek, akár már ma benyújthatod az igényed; de megtehetted volna tegnap, vagy akár már hétfőn is. A rendelet csak vasárnap lépett hatályba, a kérdésed és kommentjeid megjelenésekor még nem.


Itt megtalálhatók az ügyfélszolgálatok: [link]

2018. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!