Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek lenne következmény...

Szerintetek lenne következménye ennek? Szerintem az illető hibásan állította be az ügyet a rendőrség felé.

Figyelt kérdés

Reggeli órákban fordultam be bekötú útról egy utcára, a másik autó söfőrjének elsőbbségadás kötelező táblája volt. Akit bövebben érdekel, mellékelem a képet üziben.


Kiszállt az autóból hívta a rendőrséget, hogy nem adtam elsőbbséget és ott hagytam (cserbenhagyás). Anyagi kár amennyiben keletkezett, hajlandó vagyok megtéríteni neki megadtam az elérhetőségeimet. Azonban a rendőrségnek azt mondta a telefonban, hogy én nem adtam elsőbbséget (miközben neki kellet volna) és ott hagytam.


A rendőrség kiérkezését nem vártuk meg idézem a szavait "Na mindegy, húzzunk innen a p......ba" miután megadtam neki az adataimat.


Azonban ő bejelentette a rendszámomat, hogy nem adtam elsőbbséget és elhagytam.


Neki kellet volna elsőbbséget adni!

Felhívtam később a 112-t, látta is a telefonos hölgy az esetet, hozzá tettem, hogy meg tudtunk egyezni amire azt a választ kaptam, hogy továbbítja a rendőrség felé.


Szerintetek ebből lehet valami ügy?


Ismerőseim és munkatársaim szerint hagyjam a fenébe, ha nem ment ki rendőr ezzel már nem is foglalkoznak de én azért tartok tőle...



2018. aug. 5. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivan? Összeütköztek? Kéne az a kép mert ez így teljesen Zagyva...
2018. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellett volna várnod a rendőrt. Megmutatod neki, hogy ő jött a macisajt felől és onnantól megfizeti a te károdat és még mellé a hatóság félrevezetése miatt eljárást is indítanak ellene.
2018. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki, hogy összeütköztetek-e.

Ha nem volt lap kitöltés, meg szemtanúk, kamerák nincsenek, akkor semmi nem lesz belőle. (Gondolj arra, hogy ha lenne, akkor bárkit bejelenthetnék a rendszámával ha ki akarnék baxni vele...)

2018. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

A robadék fontoskodó önkéntes igazságtevő buz.ráns fajtájának, hogy taposnám ki a belét. Sza.d le. Ne cseszd el ezzel a napodat.


Ahhoz, hogy valami történjen kell, hogy a paraszt ottmaradjon, megvárja a rendőröket, jegyzőkönyv stb. Ha a rendőrök nem verik agyon és fejelent téged, akkor se lesz semmi. Elutasítják a feljelentést.

2018. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azóta se kerestek se a rendőrségtől se a nő. Épp, hogy nem frontális ütközés volt túl későn de időben vettem észre el rántottam a kormányt de így is össze értek az autók és kicsit meghúzták egymásét
2018. aug. 5. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Pontosan ki merre hogy fordult?

Köszönöm a képet, linket, de még mindig nem egyértelmű számomra.


"fordultam be bekötú útról egy utcára" ezt csak úgy tudom értelmezni, hogy valamelyik elsőbbségadásra kötelezett bekötőútról fordultál a felezővonallal rendelkező "rendes" utcára, védett útvonalra.

Ha onnan jöttél, ahonnan a kép készült, és jobbra fordultál, úgy jött beléd szemből, ő a hunyó.

Ha te fordultál balra, és ő szemből jobbra, kis ívben, és így történt a csattanás, te vagy a hibás 100%-ban, és nem kéne eröltetni a rendőrséget. Ez esetben jogosan mondta, hogy neked kellett volna elsőbbséget adni.

2018. aug. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!