Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyit vonhat le a főnököm?...

Petrovics698 kérdése:

Mennyit vonhat le a főnököm? (Kamionos levonasok) 3 gumi 3 felni 2 sarvedő plussz tartojuk ezeket véletlen ledaraltam egy patkán! Mennyit vonhat le a főnököm? Nyerges ponyvas 40 tonnas Maszek cég

Figyelt kérdés

2018. aug. 8. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ami a munka törvénykönyvében le van írva szándékos illetve gondatlan károkozásért.


"179. § (1) A munkavállaló a munkaviszonyból származó kötelezettségének megszegésével okozott kárt köteles megtéríteni, ha nem úgy járt el, ahogy az adott helyzetben általában elvárható.


(2) Az (1) bekezdésben foglalt feltételek fennállását, a kárt, valamint az okozati összefüggést a munkáltatónak kell bizonyítania.


(3) A kártérítés mértéke nem haladhatja meg a munkavállaló négyhavi távolléti díjának összegét. Szándékos vagy súlyosan gondatlan károkozás esetén a teljes kárt kell megtéríteni.


(4) Nem kell megtéríteni azt a kárt, amelynek bekövetkezése a károkozás idején nem volt előrelátható, vagy amelyet a munkáltató vétkes magatartása okozott, vagy amely abból származott, hogy a munkáltató kárenyhítési kötelezettségének nem tett eleget.


(5) A kár megtérítésére a 177. §-ban foglalt rendelkezést kell alkalmazni."


A hivatkozott (5). rész:


"74. A polgári jogi szabályok alkalmazása

177. § * A kár megtérítésére egyebekben a Ptk. 6:518-534. §-a szabályait kell alkalmazni."

2018. aug. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj,hogy ha pl egy gyarban a dolgozó összetör egy alkatrészt,vagy egy targoncavezető leborítja a rakományt nem kell megtéríten! Ha pl egy Operator egy teljes sort rosszul rak össze ugyanúgy fizetve van! Na és mi a helyzet ha a főnököm a beirt üzemanyag megtakarítást és a napi díjat km-terben szamolja el? Ez nem adó csalás!? Valamint semmilyen védőfelszerelést nembiztosít ami a szerződésben benne áll? Ezt minek nevezik!? Patkánykodásnak?
2018. aug. 9. 01:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Nézd, a bizonyítási kötelezettség a munkáltatódé. Ha ők bizonyítani tudják a fentiek szerint, hogy te nem tettél meg minden elvárhatót a kár elkerülése érdekében, akkor fizetned kell - de nem a munkáltató patkánysága, hanem a te nyilvánvaló hibád miatt. Más kérdés, hogy a mai munkaerő-piaci környezetben baromökörség az ilyen nevetségesen kis kárt a munkavállalóra hárítani, mert utána ötször ennyit költhet a cég toborzásra és tréningre, de legalábbis előbbire mindenkèpp. Ezt jó tudnod és nem árt, ha a főnöködnek kulturáltan felhívod erre a figyelmét.
2018. aug. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnálatos tapasztalat, hogy a munkáltató a munkavállalóval szemben fennálló követelését, például kártérítési igényét egész egyszerűen úgy érvényesíti, hogy azt a munkabéréből levonja a munkavállaló hozzájárulása nélkül – mondta el az Origónak a D.A.S. JogSzerviz szakértője. Dr. Bezzegh Edina hangsúlyozta: a munkáltató ilyen lépése nem tekinthető jogszerűnek, mivel a Munka Törvénykönyve pontosan meghatározza, hogy mely esetekben lehet jogszerűen levonni a munkabérből, és ez az eset nem tartozik ebbe a körbe. Nem vonhat le a munkáltató a munkavállaló havi fizetéséből egy forintot se! Kivéve munkavállaló beleegyezése, vagy bírósági határozat alapján!
2018. aug. 9. 09:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Meg kell egyezni vele, vagy nekiállsz pereskedni?


Azért ez nem egy sima padkázásnak tűnik, ezt nekihúztad rendesen valaminek.

2018. aug. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hidd el nekem 1 mp volt az egész! Rakott voltam mint a lufi ugy rabbant azét egybôlől
2018. aug. 10. 06:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Bemásoltam a hatályos jogszabályt, hivatalosan szabályosan eljárva ennyit vonhat le.


Tekintsünk el a munka törvénykönyvétől. Ha te kölcsönadod nekem a kocsid és csinálok egy 500 000Ft-os kárt mit szeretnél, hány százalékát térítsem meg? 20%?30%? 50%? Esetleg a teljes kárt?


1 másodperc alatt benéztél valamit, véletlen volt, de mégis a te hibád, leoffoltál 3 komplett kereket meg 2 komplett sárvédőt. Ha emberileg nézzük, az sem lenne inkorrekt ha azt mondaná fizesd ki fullba, vagy esetleg a gumi állapotától függően abból elenged valamennyit. Magánemberként egymásközt ez így lenne korrekt, nem?


Szóval a főnököd, adót csal és patkánykodik, de te igazán gerinces mintaember vagy mert egyből úgy indítunk, hogy mennyit vonhat le.. khm


Ha úgy gondolod, hogy a főnököd adót csal, téged megkárosít vagy nem a rátok vonatkozó szabályoknak megfelelően jár el esetleg szabályszegésre utasít vagy kényszerít akkor ne legyél balfsz, add be a felmondásod. Olyan szintű sofőrhiány van Európában, hogy egy órán belül lesz másik állásod.

2018. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ok igazatok van!
2018. aug. 11. 14:38
 9/11 anonim válasza:
Csak úgy szakmailag kérdezem, nem trollkodni akarok, de hogy történt az eset??
2018. aug. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Éppen vertem a répát! Mire a tükörbe néztem a kerítésen voltam a póttal!
2018. aug. 14. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!