Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motoros téma. Most ki hibázott?

Motoros téma. Most ki hibázott?

Figyelt kérdés

Próbálom pontosan vázolni az esetet.

Székesfehérvár, Horváth István utca.

[link]


A képen látható "járdaszigettel" egy vonalban az út jobb szélén úthiba, körbetáblázva, muszáj a szigethez elég közel húzódni. 2 napja is így volt, haladtam az út jobb oldalán, hirtelen balról mellettem termett egy motoros, aki a szigetnek nekihajtva esett egy nagyot, és még velem kezdett üvölteni hogy miért nem látok, miért húztam rá a kocsit. 30-as tábla van ott, amit a legtöbben lesz***nak, a motoros is jött mint a h*lye. Kocsim oldalát benyomta, alsó hangon 100 ezres károm keletkezett. Ő kisebb horzsolásokkal megúszta. Most ebből lehet valami bajom? Már sötét volt.



#motor #baleset #Székesfehérvár #horváth istván utca
2018. aug. 17. 09:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Utcakép link rendesen: [link]
2018. aug. 17. 09:20
 2/6 A kérdező kommentje:
meg ilyen helyen mennyire szabályos maga az előzés? Mert ha mögöttem marad a motoros, nincs baj. Másik kocsi nem volt mögöttem 100 méteren belül.
2018. aug. 17. 09:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha sávon belül, megfelelő oldaltávolság tartása nélkül ment bele az előzésbe, azon nincs mit magyarázni, mert nem voltak adottak a biztonságos előzés feltételei. Ha pedig sávot váltva került melléd, akkor a sávváltás szabályait sértette meg. Az egyetlen hiba, akit elkövethettél sz az, hogy átlóghattál az ő sávjába.
2018. aug. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Beviz Elek ***** válasza:
Normális esetben sem jó ötlet ott előzni (hiába fértek el), de kitáblázott úthiba esetén hely sincs erre. Nem tudom hogy hogy mentél, de végig a sáv baloldalához húzódva talán meg sem próbál melléd menni és megúszható lett volna ez a kellemetlenség.
2018. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a motoros a hibás. Még ha a belsőben ment előtte is, akkor is a járdasziget előtt be kellett volna sorolnia eléd/mögéd, a járdasziget mellett nem lehetett szabályosan melletted. (Zebrán és előtte nem lehet előzni, útkereszteződésben egynyomon haladót lehet csak feltételekkel megelőzni, nem pedig fordítva, az út szélessége nem alkalmas arra hogy sávon belül előzzön meg téged)
2018. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hívtatok rendőrt? Volt szemtanú? Mert ha nem, akkor ne lepődj meg, ha pár nap múlva csöngetnek és előállítanak cserbenhagyásért.
2018. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!