Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy nem kell fizetni a...

Igaz, hogy nem kell fizetni a parkolásért ha valaki a kocsiban ül?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 19:32
 1/9 tetro ***** válasza:
100%
igaz.
2010. jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ha jól tudom, abban az esetben nem kell fizetni a parkolásért, ha max. 5 percre állsz meg, mert az csak megállásnak minősül, nem várakozásnak és a kocsiban egy másik B-s jogsival rendelkező benn ül.
2010. jún. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De kell, 5 perc után várakozásnak minősül. De általában nem szeretnek konfliktusba keveredni a parkolóőrök, úgyhogy inkább hagyják a francba.
2010. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig soha nem kellett fizetni, pedig volt, hogy 1 órát is álltunk fizető parkolóban úgy, hogy a párom ügyet intézett, én meg bent üldögéltem. Jogsi nem volt nálam, ami amúgy lejárt már 2 éve.
2010. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha bennt ülök az autóba nem szoktam fizetni max ha ilyen finánc közeledik odébbálok.
2010. jún. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mobol1 ***** válasza:
100%

nem kell fizetni!

de egy két jó tipp:


felnyitod a géptetőt és ha jön az okos parkolóőr megmondod hogy baj van a kocsival és várod a segítséget.


egy kapcsoló ami (a mai világban egyébként sem árt)

ami mondjuk blokkolja az elektromos ac-t régebbieknél a gyújtáskört.


mivel a műszaki hiba miatt való megállás nem minősül parkolásnak mehet tovább az őr..............

2010. jún. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tibo61 ***** válasza:
77%
Parkolás az, ha várakozol. Ha csak megállsz az nem, tehát innentől az a kérdés, hogy mi minősül megállásnak. A KRESZ kb. így fogalmaz: megállásnak minősül a folyamatos ki és beszállás, valamint a folyamatos ki- és berakodás idejére történő megállás, (ez lehet akár több óra is) illetve egyéb okból maximum 5 perc, ha a gépjármű vezetője a gépjárműnél tartózkodik. Hogy innentől mibe mit magyarázol, az már a te dolgod. Persze ez a hivatalos verzió, az egyéb trükkök is kitűnően működnek.
2010. jún. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hiába várakozol az autóban mivel a parkolásnál azért kell fizetned mert foglalod mások elől a helyet akik esetleg be szeretnének állni. Így ha várakozol, ha nincs senki a kocsiban mindegy mert ugyanúgy fizetned kell érte!

Ez van. :(

2010. jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Igaz.


Elméletileg sem büntethet meg, mert ha a fotón szerepelsz mondhatod azt, hogy akkor indultál volna a jegyért.

Nagyon sokan csinálják ezt és még soha sem hallottam olyanról akit megbüntettek volna.

2010. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!