Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lenne szabályos gyalogosa...

Hogy lenne szabályos gyalogosan közlekedni lakótelepen belül?

Figyelt kérdés

A házunkkal szemben van egy másik ház, melynek aljában van egy üzlet. A két ház között kis autóút van, kicsi forgalommal. Hogyan lenne szabályos átmenni a szemközti boltba? Nagyon messze van csak zebra az úton. Gondolom, természetesen az autósnak nem lenne kötelessége megállnia, ha látja, hogy át akar valaki kelni ezen az úton.

Az út "szélén" rendszeresen parkolnak autók rövidebb ideig. Azért írom, hogy "szélén", mert az egyik sávot ezzel teljesen elfoglalják. (Már ha ez ide tartozik.)


2018. szept. 26. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Fokozott figyelemmel körültekintés után a legrövidebb úton át szabad menni a túlsó oldalra, nincs tiltva.

A fokozott figyelem fontos, nincs elsőbbsége a gyalogosnak, de ettől függetlenül sem szabad takarásból kilépni közeledő jármű elé.

2018. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát szomorú, hogy itt is az autóknak van elsőbbsége... Bár eddig is így közlekedtem.

2018. szept. 26. 19:19
 3/9 Alex Fly ***** válasza:

Körülnézel és ha nem jön semmi, átmész. Mi ebben oolyan bonyolult?

Jó, ha autóút van ott, akkor az némileg megnehezíti a dolgot, hogy autóúton gyalogos nem tartózkodhat -viszont olyat lakott területen belül nem fogsz találni; még lakótelepen sem...

2018. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lakó-pihenő övezet tábla van a lakótelep szélénél?

Az annyiban segíthet, hogy ott szabályodan csak max 20km/h sebességgel közlekedhetnek a járművek, de a fokozott óvatosság akkor is alap.

2018. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem bonyolult, csak kíváncsi voltam a pontos előírásra ilyen esetre.

Nem tudom, milyen tábla van, mert nem autózom. De megnézhetem. Fekvőrendőr van a rész előtt, ahol a házak kezdődnek. Az autós ismerőseim szoktak is morogni miatta, de hát tényleg kell oda.

Nyilván nem akarnék az út közepén tartózkodni, csak átmenni.

2018. szept. 26. 21:14
 6/9 anonim ***** válasza:

A fekvőrendőr más néven lassító borda pontosan azért van ott, hogy az autósok ne tudjanak gyorsan menni, ha a kelleténél nagyobb sebességgel hajtanak át rajta, károsodhat az autó, tehát le fognak lassítani.

Ezzel a gyalogosokat is védik.

2018. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A két ház között van egy parkoló is. Ha az útnak azon a felén megyek át, ahol a parkolónak a ki/bejárata van, akkor a parkolóból kikanyarodó autó előtt nekem gyalogosnak van elsőbbségem, vagy az autónak? (Mert zebra ott nincs, de átmenni át lehet. Kanyarodó jármű előtt meg a gyalogosnak lenne elsőbbsége egyébként.)
2018. szept. 27. 14:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Kanyarodó autóval szemben a gyalogosnak van elsőbbsége, sőt az elinduló autonak is elsőbbséget kell adni az úton haladóknak.

Ezzel együtt szerintem már túl van lihegve ez a dolog, azt írtad gyér a forgalom, fekvőrendőrök vannak lerakva - bárhol átmehetsz az út túlsó oldalára, ilyen helyeken nem az elsőbbség kérdése a legfontosabb.

2018. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó, persze nem feltétlen csak a gyakorlatias oldala érdekelt. Ha lúd, már legyen kövér, teljesen kivesézem a témát. Hátha valamikor meg akarom csinálni a jogsit, ahhoz úgyis midnent kell majd tudni.

Köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 27. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!