Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek van elsőbbsége az olyan...

Kinek van elsőbbsége az olyan kereszteződésekben, ahol mind a négy irányban stoptábla van?

Figyelt kérdés
És ha az adott helyen baloldali közlekedés van?
2018. okt. 6. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Nincs ilyen kereszteződés.
2018. okt. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha egy kereszteződésben minden irányból STOP tábla van, akkor az a kereszetződés egyenrangú, ennek megfelelően nálunk jobbkézszabály van érvényben. A baloldali közlekedésről inkább nem nyilatkoznék, írjon róla az, aki már látott olyat.
2018. okt. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Ilyen kereszteződés nincs. Stoptábla vagy macisajt akkor van, ha nem egyenrangú utak találkoznak. Ha az egyik útvonalon kitették, a másikon nem fogják, mert semmi értelme.
2018. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]

Magyarországon valószínűleg nincs ilyen, de most jöttem vissza Dél-Afrikából és lakott területen belül gyakorlatilag az összes lámpa nélküli kereszteződés ilyen volt. Elég kellemetlen volt úgy vezetni, hogy fogalmam sem volt, kinek van elsőbbsége, ott viszont elfelejtettem megkérdezni.

2018. okt. 6. 15:09
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Amerikában van ilyen kereszteződés. Ezeken a helyeken, mindenkinek meg kell állnia, és az indulhat elsőként tovább, aki előbb érkezett a kereszteződésbe. Odakint kicsit más szabályok vannak, mint idehaza.
2018. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon nincs ilyen, de Európában sem nagyon.


Egyébként érkezési sorrend van, ha egyszerre érkeznek, akkor jobbkézszabály.

[link]

2018. okt. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

"de most jöttem vissza Dél-Afrikából"

Kérdezőkém! Nem gondolod, hogy a kérdés kiírásakor az ilyen apróságot illene megemlíteni? Hiszen - ezek szerint - nem a Magyarországon érvényes közlekedési szabályokra vagy kíváncsi...

2018. okt. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Első körben minek hazudozni. Egyrészt senkit sem érdekel, hogy merre jártál, másrészt csak beégsz. Én egyébként valóban dolgoztam Fokvárosban ( senkit se érdekel szerintem)

A kép nem Dél-Afrikában, hanem Ausztráliában készült, bizony:

[link]


Egyébként azóta már nem ilyen a kereszteződés:

[link] ,115.7267324,3a,75y,292.95h,78.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sTk76wgm4ICI0ecx-gdFjvQ!2e0!7i13312!8i6656


A fent linkelt cikkben azt is leírták, hogy miért alkalmazták.

2018. okt. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
gondolom az USA típusú 4-way-stop témáról van szó. az USA ban érkezési sorrendben történik a továbbhaladás ezekben a kereszteződésekben (a stopvonalhoz beállás sorrendjében)
2018. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az értelmes válaszokat köszönöm, az érkezési sorrend valóban megmagyarázza a dolgot. 8-as, egy szóval nem mondtam, hogy az a kép ott készült, egyszerűen szemléltetni akartam, hogy létezik ilyen, a válaszok alapján elég sok országban. Ha annyira képben vagy az ottani dolgokkal, mint amennyire láttatni szeretnéd, akkor szerintem egyszerűbb lett volna egy mondatban válaszolni a kérdésemre, de mindegy, mások megtették.
2018. okt. 6. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!