Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapestről Kolozsvárra kell...

Budapestről Kolozsvárra kell mennem autóval. Melyik útvonalat javasoljátok?

Figyelt kérdés
Visszafelé éjszaka jövök, szóval jó lenne, ha nem a legkanyargósabb út lenne. A neten minden útvonaltervező mást ír, ezért kérném olyan ember segítségét, akinek van tapasztalata erről az útvonalról.

2018. okt. 11. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem egy könnyű útvonal, főleg a román oldalon.

A 4-es úton lenne a legrövidebb, de a 4-esen végigmenni katasztrófa: hatalmas forgalom 2 sávon, építkezések, stb.

Az M3-M35-Berettyóújfalu-Ártánd irány 40 km-el hosszabb, de időben gyorsabb, és sokkal nyugisabban lehet haladni. Legtöbb ismerősöm ezt használja (Kolozsváron éltem sokat).

A buli majd a román oldalon lesz: Nagyvárad-Kolozsvár útvonal az 1-es főúton, Románia egyik legforgalmasabb főútja, kanyargós szakaszokkal, megmászva a Királyhágót, plusz a román vezetési stílus. Nem életveszélyes, de naaaaagyon figyelj. Plusz ezen a héten van a feketetói vásár, aminek következtében nappal több kilóméteres dugók alakulhatnak ki (Negreni). Kolozsvár előtt 10 km-el Gyalu és Szászfenesen teljesen normális, ha gigadugóba kerülsz, ne ijedj meg.

Alternatív útvonal, jeleneg a google maps is ezt adja ki: M3 Nyíregyháza - Nyírbátor - Csanálos, aztán román oldalon Nagykároly - Tasnád - Sarmaság - Zilah - Kolozsvár. Ez egy nem annyira forgalmas útvonal (azért vannak autók), de a Nagykároly - Sarmaság szakasz minőségben nem a legjobb. Azonban az út többi része kiváló, viszont Zilah után következik a Meszes hegység, ami Erdély egyik legélvezetesebb útszakasza, magyarul nagyon kanyargós. De széles, és jól fel van festve. Cserében ez a leghosszabb.

Én a legelső tippet ajánlanám, főleg éjszakára.

2018. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors és értékes válaszodat!
2018. okt. 11. 17:05
 3/4 anonim ***** válasza:

En sokat jarok arra, Vasarhely- Nemetorszag utvonalon, mindig a 4 es fouton megyek, pl Debrecen fele hoszabb a A3on es ott rossz az ut tovabb. En nem tudom miert nyivakolnak sokan a roman vezetes miatt?? Ami engem zavar, hogy gyakran elvagjak az utadat nem adva elsobbseget, de az Magyarorszagon is gyakran elofordul.

Szerintem menj nyugodtan Nagyvarad fele, foleg ejjel jol lehet haladni, nappal meg nyugodtan haladhatsz a sorral, elozni meg raersz ahol ketsavos mint pl a kiralyhagon kifele.

2018. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem sincs semmi bajom a román stílussal, erdélyi vagyok, kimondottan szeretem. Csak sok magyarországi illetve külföldi panaszkodott, hogy nekik ez így durva, hogy faluban mindenki 80-90-el megy, rendszeresek a záróvonalon való előzések még kanyarban is, stb. Ezért írtam, hogy ilyenekre legyen felkészülve.
2018. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!