Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha taxit rendelek, amíg eléri...

NextBack kérdése:

Ha taxit rendelek, amíg eléri a célt amit mondtam neki az is fizetnem kell?

Figyelt kérdés

Ha megadok egy címet a taxisnak és az a telephelyüktől kb. 1-1.5km, megérkezik a a taxi elvitetem magam 2-3kmre akkor csak a 2-3km-t kell fizetni vagy az 1-1.5km is amíg a megadott címre kiér?

Illetve meg egy gyors kérdés,2-3km-re kell mennem csak nem akarok gyalogolni mert néha elég ijesztő, ilyen rövid távra is lehet taxit rendelni, tehát nincs egy minimum km-hez kötve ?


2018. okt. 26. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt a távot kell fizetned amikortól beszállsz, addig amíg ki nem szállsz + az alapdíjat
2018. okt. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, amúgy az alapdíj az mit takar ?

(értem, hogy ki kell fizetni)

2018. okt. 26. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alapdíj az a díj, amit rögtön felszámítanak, amikortól beülsz a taxiba. Azt hiszem olyan 800-1000 Ft. Erre megy rá az elindulástól kezdve a percdíj és a kilométerdíj. Ezeket kell összesen kifizetned az út végén.
2018. okt. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Budapesten 700 Ft az alapdíj, innen indul egy fuvar. Ezzel a nagyon rövid fuvarokat akarjak elkerülni a taxisok, illetve jelen esetben a közgyűlés. De 2-3 km már egy abszolút érthető és a taxisok által is vállalt fuvar (még ha a “méz”, a jó fuvar ennél hosszabb távnál is kezdődik).
2018. okt. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!