Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kárpátaljai utazással kapcsola...

Kárpátaljai utazással kapcsolatban ez biztos infó?

Figyelt kérdés

Olvastam korábban ezt a cikket: [link]


A végén azt írják, hogy "az Ukrán Vasutak elkezdték építeni a munkácsi állomás peronjaihoz vezető normál nyomtávú vágányokat, így az itt leírt forgatókönyv valósággá vált." Ez tényleg így van? És ha igen, ez lerövidíti az Ukrajnába való utazást vagy az útlevél ellenőrzés miatt nem nyer a vonat semmi időt? Vagy még így is nyer időt mert az útlevél ellenőrzés sokkal kevesebb időbe tellik mint a vágányok nyomtáv-cseréje?


Ha a Latorca IC-vel utaznék Kárpátaljára, hamarabb odaérnék ezekkel a javításokkal? Csak tájékozódom.

Esetleg aki többet tud ezekről az építkezésekről, elvileg mikor lesz kész?



2018. nov. 2. 01:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok infó kering erről a fejlesztésről. Az biztos, hogy az útlevélellenőrzés és a tengelyátszerelés két külön fázisban történik jelenleg, tehát mindenképp időnyereség lesz, ha utóbbi kiesik. A pontos határidőt eddig egyik fél sem kommunikálta, a legutóbbi hírekből annyit tudni, hogy bizonyos műszaki természetű részletkérdésekben mutatkozik némi nèzetkülönbség a kèt vasúttársaság között és kérdés, mennyire könnyen feloldható problémákról van szó.
2018. nov. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, nagyon hasznos volt! Még annyit szeretnék azért kérdezni, hogy jelenleg nem úgy van, hogy amíg cserélik a tengelyeket (bocsánat ha nem jól fejezem ki magam), addig nézik az útlevelet? Vagyis, mintha a cikkben így írták volna.

Nyilván az jó lenne lehetne időt nyerni. Nagyjából mennyi időnyereséget jelentene ez a fejlesztés?


Esetleg van valami magyar nyelvű oldal ahol erről lehet tájékozódni vagy inkább csak ukrán nyelvű oldalon? Valamilyen nyelven kérhetek egy linket?


Bocsi a sok kérdésért de keresgéltem a neten és nem találtam ettől pontosabban semmit.

2018. nov. 2. 08:05
 3/3 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy jó oldalt, az iho.hu-t, ahol friss hírek vannak erről is.

De köszönöm a választ! Ha van más oldal is, akár még frissebb hírekkel, azt is elfogadom.

2018. nov. 2. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!