Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarként ausztriaból németor...

Magyarként ausztriaból németországban megcsinálni a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Szeretném a jogsit megcsináltatni, viszont ausztriaban élek és távol a határtól passauhoz közel és ezért gondoltam hogy németországban csinálnám mert ugye ausztriaban nem lehet magyar nyelven. De nincs bemet lakcímem, ma -beszéltem és fahrschulevel és mondták nekem hogy nem lehetetlen csak nehéz, esetleg tudna valaki erről több infót adni hogy mégis milyen papiról és eljárások szükségesek?

Előre is köszönöm.



2018. nov. 8. 12:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez elég speciális kérdés, miért nem a németektől érdeklődsz hivatalosan, az internetes találgatások helyett.

Van valamilyen törvényi szabályozás, pl kell-e bejelentett lakcím, vagy sem, stb.

A kérdésedből az sem derült ki, hogy bestéled-e a német nyelvet, mert, ha nem, akkor a "nehéz, de bem lehetetlen" kb azt jelenti, hogy időnként utazz haza, és csináld meg itthon a jogsit, ami szintén nehéz, de nem lehetetlen.

Elméletet lehet tanulni online, a KRESZ vizsgára kell haza jönni, és kell egy rugalmas oktató, akivel időt egyeztetve szinte minden nap lehet gyakorolni (no ilyet találni a nehéz).

2018. nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!