Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A téligumi vagy a terep gumi...

A téligumi vagy a terep gumi lehet jobb télen?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem az a kérdés, hogy télen havas, jeges és latyakos időben téli gumi helyett nem lenne-e jobb terepgumi.

Persze nem személyautóval, hanem 4x4-es terepjárón.


2018. dec. 22. 11:25
 1/8 anonim válasza:
Téli.
2018. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom, az még nem jutott el a tudatodig, hogy a téli gumi nem csak mintázatában téli, hanem anyagában is.

Az már csak hab a tortán, hogy a hó szerkezetileg némileg különbözik a sártól, így aztán az offroad gumik mintázata sem igazán hasonlít a téliéhez - mivel nyilván nem láttál még közelről autót sem, nem hogy gumit, ez a tudatlanságod megbocsátható.

2018. dec. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Terepgumi sokkal rosszabb még a nyárinál is.

Terepgumin nagy körmök vannak, a hideg nyálkás, vizes aszfalton fele akkora felületen tapad, mint egy hagyományos nyári gumi, borzasztó vele közlekedni. Nálunk a cégnél Nivák vannak körmös gumikkal, mert sokat terepezünk, télen aszfalra kimenni vele kész életveszély.

2018. dec. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
AT gumi kell rá és az mehet télen-nyáron.
2018. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagy hóban egyértelműen a terepgumi a nyerő, minden más esetben a téli.

A vizes, nyálkás, latyakos és pár centis hóban sokkal jobb egy téli gumi.

A terepgumi a sárban jó igazán, aszfalton

borzalom , mert csak kis felületen érintkezik az úttal.

2018. dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De azt megfigyelted, hogy az téli szezon 99%-ban nem havas úton járunk, hanem vizes vagy száraz úton? Ilyen körülmények között pedig a terepgumi katasztrófális. Nekem van egy terepjáróm amit szinte csak offroadra használok, és még arra sem vettem terepgumit, mert ha aszfaltra kell menni vele, akkor életveszély. Inkább AT jelölésű félterep gumikat vettem, amelyek úgy ahogy jók aszfalton is, és téliguminak minősülnek a jogszabály szerint is (Nissan Patrol).
2018. dec. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem terepgumi volt régen, esőben nagyon csúszott. Óvatosan kell közlekedni vele, azonkívül 100 km/h körül ráz is rendesen.
2018. dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A téli gumi mégpedig azért mert a terepgumi redős mivel terepre van de ugyanúgy csúszik a téli gumiban pedig vannak ilyen kis vasak amik megakadályozzák hogy a kocsi csússzon fékezéskor kanyarodásnál stb... tehát szerintem a téli gumi a tuti!
2018. dec. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!