Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meg akarom szerezni a jogsit,...

Meg akarom szerezni a jogsit, de nagyon félek tőle. Van okom rá?

Figyelt kérdés
Semmit sem tudok róla. Miből áll, meddig tart, mibe kerül. Biztos rengeteget kell tanulni és nagyon nehéz... Nem hiszem hogy képes lennék megszerezni :(

2019. jan. 5. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szted olyan nehéz? hány millió ember vizsgázott le?????
2019. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pár perc google keresés és minden kérdésedre választ kapsz.


Amúgy az emberek nagy részének sikerült és az egyszerű gyári melósok közül is sokan megszerzik, szóval nem egy űrtudomány.

2019. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 veterán vas ***** válasza:
100%

Nem kell róla semmit sem tudnod. Hülyeségnek hangzik de tényleg az a legjobb, ha nulláról indulsz, és nem kell rossz beidegződéseket és hibás mozdulatsort kinevelni belőled.

"Miből áll, meddig tart, és mibe kerül?" majd elmondja a tanfolyamszervező. Nem kell rengeteget tanulni és egyáltalán nem nehéz. Olyan műszaki anti-talentumok képesek akár egy 3ezres terepjárót is vezetni, akiknek kevesebb az IQ-ja, mint az évei száma, akkor neked miért ne menne?


Na persze, ha úgy állsz hozzá, hogy nem vagy rá képes és még rettegsz is, akkor lehet, hogy fölösleges.

2019. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ami tanácsot tudok adni:


Orvosi vizsgálatot érdemes hamar letudni, megkapod a papírt és nem később kell vesződni vele.

Elsősegély tanfolyam és "tanulás" rá gyakorlatilag 1 nap. Érdemes utána amint lehet elmenni vizsgára. Szintén nem nagy dolog, de legalább nem azzal megy az idő.


KRESZ tanfolyam semmi extra. Érdemes lehet bejárós tanfolyamon részt venni, mert sok mindent elmagyaráznak. De online e-Titánon keresztül is fel lehet jól készülni.

KRESZ vizsga sem nagy dolog, ha az e-Titán megy akkor meglepetés nem fog érni. Aktív átnézéssel max 2-3 hét. Utána inkább a vizsga időpont lehet hosszabb idő 1-2 hét.


Vezetés:


Érdemes előre utána nézni kik a jó oktatók.


Érdemes annak is utánanézni, ki az aki esetleg elcsípi az órákat, stb. Ha már a te pénzedből megy akkor azért nem mindegy. Nálam például alapból a 29+1 alkalom az "összevonva" 14+Vizsga alkalom volt. Amivel már 1 óra el van csalva, plusz az összevont óra 1,5 óra volt egyben, ami már nem 2 x 50 perc csak 2 x 45 na ebből természetesen még lejön az óra eleji pár perc késés, tankolás, kitérők, mikor mi. Aztán fele annyi időt nem töltesz az autóban mint amennyit kifizetsz.


Fel kell készülni, hogy nulláról nem feltétlen lesz meg 30 óra alatt a jogsi. Az átlag inkább 40-50 óra vagy akár több is.


Arra is érdemes figyelni, hogy időben le legyél jelentve vizsgára. Engem ezzel szopatott meg az oktatóm, hogy több alkalom végén mondta, hogy "lassan lejelent". Aztán az volt hogy "le vagyok jelentve, majd szólnak mikor megyek" ezzel megint elment pár alkalom. Majd jött a hír, hogy akkor egy hónap múlva...na akkor az újabb 4 "dupla" alkalom volt heti 1-szer alkalmanként 8 ezer pénzért. Nem azt mondom, amúgy sem vagyok-voltam profi, de ha spóroltam volna 2-3 alkalmat akkor is valószínű átmentem volna és a zsebemben marad egy kevés pénz.


Ezektől függetlenül elriasztani sem akarlak, biztos vannak ahol normálisak, nem csalják el az időt, stb. De ha már fizet az ember, akkor inkább kerüljön jó oktatóhoz és ne olyanhoz aki mellett az életét is megunja.


Árban alsó hangon ha minden elsőre megy akkor is 180-200 ezret félre kell rá tenni. Illetve jó ha van a tarsolyban még legalább 100 ezer forint az esetleges pót órákra. Ezt persze nem lehet elsőre megmondani, van akinek a gatyája megy rá, mások elsőre letudják.

2019. jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kresznél ha nagyjából megy az anyag és megcsinálsz piszok sok próbatesztet, nem lesz olyan kérdés amivel ne találkoztál már volna. Én pl 12 percig voltam bent, 74/75

Vezetni mindegy hogy vezettél-e, a forgalom teljesen más :D bár ha tényleg csattra teljesen 0 a tudásod, akkor valóban lesz egy 40 óra az egész. Egészségügyit meg nem tudom. Valóban tudni kell az anyagot, de nem hosszú a könyv. Viszont ismerek 21 fős csapatot akiket mind ismertem, tudom hogy okosak és 19 megbukott. Mikor én vizsgáztam átengedték azt is aki a gerinctöröttet fel akarta ültetni, szóval nagyban függ a vizsgabiztostól.

Anyagilag ha van rá 300e forintod, abból bőven meglesz. Ha van kérdésed írj nyugodtan :)

2019. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az elsosegely nagyon konnyu amiatt neaggodj én kétszer kiolvastam a könyvet és a dossziét is amit adtak és elsőre átmentem.A kresz se volt nehez arra minden nap gyakoroltam teszteket csináltam és az is meglett elsöre.Most tartok a vezetésnél.Összesen kb250- 300.000 ft ot számolj rá , Nekem 24000 ft volt az elsosegely vizsga + tanfolyam

25000 a kresz+6500 a vizsga 200000ft a 30 ora vezetes ,és 12000 ft lesz a forgalmi vizsga.

2019. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!