Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi az igazság a benzin-gázos...

Mi az igazság a benzin-gázos autókkal kapcsolatban? Folytatás lent!

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat a kérdés. Szerintem az emberek többségében a régi előítéletek maradtak meg a gázzal kapcsolatban, de azóta nagyon sokat fejlődött a technika. Nem hiszem, hogy lehetne érezni-szagolni, hogy gázos autóba ülünk vagy nem.


Imádom az autókat. Ha lesz kocsim, ezerszer inkább egy benzin-gázos kéne, mint egy dízel. Ha megnézitek a mobile.de-t szinte minden típusba raknak gázt (m3, amg mercik, porsche, lexus......).


Akkor most mi a helyzet a gázzal? Károsítja a motort? Mik a hátrányai?


2010. jún. 29. 14:49
 1/4 anonim válasza:

Ez:

[link]

2010. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam hogy egy idő után kiszárítja a hengereket és az injektor/karbi fúvókáit.

Valahol azt olvastam hogy az autó leállítása előtt érdemes átváltani benzines üzemmódra legalább 1 km erejéig , így meglesz a fúvóka kenése.

Apám régen járt pár évig gázzál, akkor még illegális volt de a kocsi motorjának nem lett baja, a kérdés az hogy akkor hány ezer km-ig megbízható a gáz üzem.

Amúgy engem is érdekel a téma hogy kinek mi a tapasztalata.

2010. jún. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na ezek hasznosak voltak, amiket írtatok.


Továbbra is várom a válaszokat, tapasztalatokat!

2010. jún. 29. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Van egy nagy hátránya: Fedett garázsba nem állhatsz be vele. Ha pesti vagy és plázába szeretnél vele menni akkor nem hajthatsz be gázüzemű kocsival a parkolóházba (benzin üzemmel sem)
2010. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!