Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Büntethető-e a parkolókban...

Büntethető-e a parkolókban (közterület, multik, stb) a szarul beállás?

Figyelt kérdés
A két parkolóhelyet a béna beállásukkal elfoglaló autósokra gondolok.
2019. jan. 18. 10:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még róla hogy ezért büntetnek, de ilyen esetben azokat büntetném, aki tanította a sofőrt és megadta a jogosítványt. Nagyon sokat látok olyat hogy messziről sakkozik hova álljon be és ha mondjuk elméri a távolságot akkor pont két helyre áll be, azt is slégan. Ha már egy tömött parkolóban 4-5 kocsi így elfoglal 2 helyet, az már nem kellemes. Sokszor jártam igy hogy 100 méterekkel kellett odébb parkolni, mert pár okos dupla helyet foglalt.
2019. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
Ez egy nagyon érdekes kérdés, mert valóban sok bosszúságot tudnak okozni az ilyen rosszul parkoló vezetők, pláne ott, ahol amúgy is kevés a parkolóhely. Másrészt viszont nem hiszem, hogy jó ötlet lenne büntetni emiatt. Feltételezem, hogy az így parkolók többsége, vagy legalább jelentős része nem egyszerűen hanyag, hanem nem tud olyan jól vezetni és parkolni. Ha most arra kényszerítenénk őket, hogy mindenképpen szabályosan próbáljanak meg beállni, közel a mellette álló kocsihoz, akkor abból rengeteg sérülés, anyagi kár keletkezne.
2019. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen szabály, s csak akkor lehetne mégis megoldani, ha

– be lenne kamerázva az összes várakozóhely;

– ha tiltva lenne a helytelenül parkoló autók közötti hely használata.


Ki tudja, aki két helyet foglal el, miért állt úgy? Lehetet ő a nemtörődöm, de lehet mások voltak. Velem is előfordult áruházi parkolóban, hogy ferdén, rosszul álló kocsik között volt annyi hely, ahova minden erőlködés nélkül be tudtam állni, de vonal fölé.

Ha elmennek mellőlem, akkor csak azt látni, hű, mekkora tapló!

De ilyenkor ki az aki elkezd körözgetni, "jó" helyet keresve?

2019. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó, az nem mentség, hogy más is hülye...
2019. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

amíg 20 éves kocsim volt, addig csak azért is beszúrtam az ilyenek mellé, amikor volt annyi hely a vezető oldali ajtaja mellett :D

Sajnos az újat sajnálom.

2019. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

"Utolsó, az nem mentség, hogy más is hülye..."


Tehát te akkor körözgetsz a parkolóban. Ügyes vagy.

2019. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem.
2019. jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

4-es!

[link]


A kép közepén láthatsz egy piros és egy kék autót.

Beállnál közéjük, ha nincs több hely?


A kék ferdén áll, de beférsz közéjük, de vonalra.

Ne mond nekem, hogy körbe-körbe keringőznél, ha csak az a hely van!

S az a kék autó sofőrje még csak nem is állt le nagyon csúnyán, de pont elég ferde ahhoz, hogy ne tudj a két vonal közé állni pontosan.

2019. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Ha kényelmesen beférek két balfåsz módon parkoló közé, akkor természetesen nem megyek még húsz kört. Aztán amint kiállnak mellőlem, már rögtön úgy tűnik, én voltam a béna vagy nemtörődöm autós, aki elfoglal két helyet. Ez már csak egy ilyen üzem.
2019. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

…és azt sem lehet tudni, az első miért állt úgy.

Pl. keskeny és rövid a hely. Az autója hosszú, ha nem ferdén áll, akkor kilóg a vége.

Vagy: nehezen mozog a vezető vagy utasa. Vagy oldalról, az ülésekre is pakolna. Máshol nem tudja elintézni, s utólag beállni.

2019. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!