Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítványhoz orvosi alkalmas...

Jogosítványhoz orvosi alkalmassági vizsgálatot csak az illetékes körzeti dokinál lehet csinálni vagy más orvosnál is?

Figyelt kérdés
Unokahugom bal szemére tompalátó, másik szemére tökéletesen lát, periférikus látása is van. Szeretne jogsit, de nem mer csalni az alkalmasságin, mert a körzeti orvos tudja,h volt a szemével gond. Ezért lenne fontos tudni, hogy más orvoshoz elmehet e a vizsgálatra, mert akkor tudna kicist trükközni...
2010. jún. 30. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
És utána majd úgy fog vezetni, hogy nem lát? Az vicces lesz...
2010. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az az ő dolga, te viszont nem a kérdésre válaszoltál. Amúgy van olyan ismerősöm, aki fél szemére vak, mégis van jogsija...
2010. jún. 30. 23:08
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
egy szemre vak ember is kaphat jogosítványt. Semmi gond nem lesz a körzetinél. Másik orvossal is megcsináltathatod, de ő el fogja küldeni az eredményeket a körzetinek is, úgyhogy mindenképpen tudni fog róla.
2010. jún. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%

Hülyék vagytok. Friss jogsinál nem lehet egyik szemére sem vak, csak hosszabbításnál.


Amúgy meg ha az ő dolga, akkor remélem téged kaszál majd el egyszer, nem engem...

Az meg, hogy a kérdésre válaszolok-e vagy nem az meg az én dolgom. :P

2010. júl. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg hülye lehetek 48%. Mondd csak, vagy már 25 éves? Hányszor voltál orvosin? Hány orvos ismerősöd van? Hányszor vagyok én idősebb nálad, hogy lehülyézz? Soroljam még? Ha nem tudsz valamit, csak feltételezel. Úrvezető lehet még az is, akinek csak egy keze van, és egy lába.
2010. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ, az ilyen provokátoroknak meg nem kell felülni. 100x hamarabb üt el egy 18 éves felelőtlen apuci kedvence, mint egy, az egyik szemére tompalátó ember.
2010. júl. 1. 15:24
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
14:55 hiába osztod itt az észt, de akkor sincs igazad. Én alá tudom támasztani konkrétumokkal is... bocs...
2010. júl. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

43%, tessék, kimásoltam neked:


8.1. Adott esetben korlátozott vezetői engedély adható ki a testi fogyatékossággal rendelkező kérelmezőnek vagy vezetőnek a hatáskörrel rendelkező egészségügyi hatóság véleményének ismeretében. Az állásfoglalásnak a szóban forgó betegség vagy rendellenesség orvosi felmérésén, illetve szükség esetén, gyakorlati vizsgán kell alapulnia. A véleményben azt is fel kell tüntetni, hogy a járművön milyen módosításokat kell végrehajtani, valamint azt, hogy a járművezetőt el kell-e látni ortopéd eszközökkel, amennyiben a gyakorlati vizsga azt igazolja, hogy az ilyen eszközzel végzett vezetés nem jár veszéllyel.


8.2. Előrehaladott betegségben szenvedő bármely kérelmező számára vezetői engedély csak azzal a feltétellel adható ki, illetve újítható meg, hogy a fogyatékos személy rendszeres orvosi vizsgálatnak veti alá magát annak ellenőrzése céljából, hogy továbbra is alkalmas-e a jármű teljesen biztonságos vezetésére.


Amennyiben a fogyatékosság változatlan, úgy az engedélyek a kérelmező rendszeres orvosi vizsgálata nélkül kiadhatóak, illetve megújíthatóak.


Na innentől okoskodj.

2010. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
És ebben hol van hogy egyik szemére vak is kaphat jogosítványt? Sehol. Továbbra is fenntartom, hogy csak meghosszabbítást kaphat, friss jogsit nem.
2010. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Na akkor ezt cáfold meg: [link]


Vita lezárva.

2010. júl. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!