Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hallott már valaki olyan...

Hallott már valaki olyan engedélyről, hogy nem kell bekapcsolni a biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Talán orvos írja?
2019. febr. 12. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Taxisoknak nem kell (egyrészt ki be szállnak folyton, meg idegeneket visznek, így ha valaki támadólag lép fel, ki tud ugrani gyorsabban). De mintha orvosi indok is lenne rá úgy rémlik.
2019. febr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Taxisoknak rendor mentő stb...nem kell azt mondja az irás ha nem tudod magad bekötni ne vezes.
2019. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik. Orvos felírhatja olyan indokokkal, hogy az öv zavarja a vállad, a hasad, sérülésed van, amit az öv zavar, meg ilyen ürügyek.
2019. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk nem tudom ki hogy van vele, én biztonságosabban érzem magam, ha be vagyok kötve és a körülöttem ülők is be vannak.
2019. febr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Én nem csak hallottam, hanem olvastam is. És ráadásul hatályos jogszabályban, a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendeletben, azaz, a KRESZ-ben.

48. § (5)

„Nem kell becsatolni a biztonsági övet:

a) a hátramenetben közlekedő gépkocsi vezetőjének;

b) a taxi gépkocsi vezetőjének, ha taxi üzemmódban utast szállít;

c) a mentő gépkocsi betegellátó terében utazóknak, ha a becsatolás a beteg állapotának romlását okozhatja, a betegellátást akadályozza;

d) a lakott területen menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;

e) a lakott területen kívül menetrend szerinti személyszállítás végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;

f) az autóbuszban szállított 3. életévét még be nem töltött gyermeknek;

g) annak, aki külön jogszabályban*¹ meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.”


*¹ Ilyen igazolás a háziorvostól kérhető (első fokú egészségügyi hatóság); aki küldhet szakorvoshoz a jogosultság eldöntésére.

Elutasítás esetén a másodfokú egészségügyi hatósághoz, orvosszakértői bizottsághoz lehet fordulni.

2019. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
#5 Nem lehet mindenki pápaszemes jogász, hogy csak úgy a seggéből rántson elő jogszabályokat.
2019. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!