Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sok helyen (külföldön is)...

Sok helyen (külföldön is) miért van ez a jelenség autópályákon?

Figyelt kérdés

Sok sofőr, egyszerűen "kibéreli" magának a belső sávot és ott tötymörög.Autópályán 80-90 km/h?


Közben a másik oldalról kerülgetik őket, akik meg haladnának.


Ez Németországban, Ausztriában sem ritka, sokáig azt hittem, hogy ez csak valami magyar vircsaft.De, nem.


Én megmondom őszintén, leszoktam villogni őket, vagy a külsőből megelőzni és az index segítségével jelezni nekik,hogy rossz sávban vannak.

Aztán, valaki veszi a lapot és lemegy a külsőbe, de vannak, akik nem veszik észre magukat.


A külsőben lehet gyök kettővel menni, de a belső nem arra való.



Akik ezeket csinálják, csupán tapasztalatlan autópálya használók vagy más oka van ennek a rendellenes viselkedésnek?


2019. febr. 22. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ADAC újságban cikk volt róla, de nem olvastam végig. A lényeg az volt hogy komolyan vizsgálják aq pszichikai hátterét, mert tpasztalt vezetők is csinálják.


60km-en legalább 10 ilyen barmot látok a háromsávoson középen. Ha jelzel neki, sok még el is kezd villogni.


A legdurvább az volt, hogy egy nő a 2 sávoson 90-nel ment a belsőben, kb. 1 km-rel előttünk egy kamion, szintén 90 nek. Pár perc után elmentem mellőle jobbról, még ő kezdett villogni.

2019. febr. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
De nektek se tilos a külső sávban menni.
2019. febr. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tökös MaciTsávónak gondolja magát, pláne, ha mellet ül a tsaja, akkor meg még pluszban fekve vezet a tsaja mellett.
2019. febr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"De nektek se tilos a külső sávban menni." Előzésről van szó, ne zavarjon.

Megyek 130-cal a külsőben. Szabályos, de nem szeretek elhaladni a belsőben lassabban haladók mellett. A pálya szinte üres, semmi nem indokolja a belsőben haladását, még a rossz burkolat sem.

Akkor kezd el igazán zavarni, amikor előznék külsőben menő lassabb járművet.

Mindig úgy jön ki, hogy nagyon vissza kell vennem a lendületből, mert már közel van mögöttem a lassú. Mondhatnád, miért nem előzök a tempómat tartva? Azért, mert annyira nem lassú, hogy időben és térben ne legyen elnyújtott a művelet. A bent cammogók biztosan utól érne.

2019. febr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A pálya szinte üres, semmi nem indokolja a belsőben haladását,"


Nem csak hogy nem indokolja, hanem jobbra tartási kötelezettség van. Csak ezt a rend derék őrei nem nagyon ellenőrzik, még németeknél sem.

2019. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rettentően zavaró jelenség, mert felborítja azt az alaplogikát, ami miatt alapesetben biztonságosab egy autópalya mas úttípusokhoz képest. Ugyanis ha mindenki tartja magát a jobbra tartási kötelezettséghez, akkor jobbra szinte mindig tudsz menekülni, hiszen ott nem erkezhet senki nálad gyorsabban. Így viszont a türelmetlenebbje csak belefog a jobbról előzésbe, a türhőbbje akár a leállósávon is belemegy ebbe
2019. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan gyakori jelenség szerintem, mint ahogy sokan beállítják. Mikor nem előznek senkit, és szabad a külső sáv, a legtöbben kihúzódnak a külsőbe. Az érthető, mikor valaki 110-el előzi a kamionsort, és nem bír gyorsabban menni.
2019. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!