Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ködlámpa miatt büntethetnek?

Rich123 kérdése:

Ködlámpa miatt büntethetnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy lakott területen felkapcsoltam a ködlámpát mert az egyik tompítottam nem ég, hogy jobban lássak és a többi autos is jobban észrevegyen. És megbüntettek 10.000ftra. Szabályosan jártak el a rendőrök? Csak mert mindenki fekapcsolja a kodlampat akinek nem ég az egyik fényszórója. Égyébként egyszer megbuntettek 20.000ft ra mert "indokolatlanul hasznaltam a belso savot" es par hetre ra jott a papir h szabalytalanul jartak el a rendorok es visszakuldtek a penzt. Szerintetek ez esetben is ez fog tortenni? Mert 10.000ftot egy kodlampa miatt soknak tartok
2019. febr. 23. 11:40
 1/7 anonim válasza:
Jogos a büntetés!
2019. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

jogos a büntetés


a belső sávra meg inkább 50ezerre kellett volna büntetni

2019. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

10ezer forintot soknak tartasz? és? ötezer? az jó?


amúgy ködlámpát jó látási viszonyok közt tilos használni, még tompított pótlóként sem.


amúgy senki nem kapcsolja fel a ködlámpát, ha kiég az egyik "fényszórója".

2019. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ködlámpával mész, kiégett fényszóróval, és soknak tartod a 10 000 Ft-ot? Örülj, hogy ilyen olcsón megúsztad! Ha egy faluba beesel 70-nel a táblánál, az háromszor ennyibe kerül!
2019. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit te ködlámpának vélsz, az szerintem a nappali menetfény lehet. Én még nem láttam senkit sem ködlámpát használni, még ködben sem.

Az indokolatlan belső sávhasználatért meg valóban jár büntetés. De szerintem csak akkor jogos, ha az ott haladással akadályozol bárkit is.

2019. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

KRESZ 44. § (4) „Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.” ← Hatályos 1997. IX. 15-től. Megállapította a 104/1997. (VI. 18.) Korm. rendelet 18. §.


Erre a szabályszegésre nincs jogszabályban megállapított kötelezően alkalmazandó bírságösszeg. A közlekedési szabálysértésért megállapított helyszíni bírság összege 5-ezer Ft-tól 50-ezer Ft-ig terjedhet. ← Szabálysértési törvény 99. § (2)

10-ezer Ft a kiszabható összegtartomány 22%-ánál van.


A szabályszegés megtörtént, azt nem vitathatod. Az összeg sem tekinthető túlzónak.

Egyébként is, vitatni a bírságoláskor lehetett volna: ha a bírságot aláírásoddal tudomásul vetted, a helyszíni bírság ellen nincs helye jogorvoslatnak. ← Szabálysértési törvény 99. § (3)


(Az eléggé meglepett, hogy „Csak mert mindenki fekapcsolja a kodlampat akinek nem ég az egyik fényszórója”. Az autók legalább 90%-ának nincs is ködlámpája.)

2019. febr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jogos volt, ha meg kiég a lámpád akkor ki kell cserélni az izzót nem ködlámpával járni.
2019. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!