Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Felmentem véletlenül az...

Felmentem véletlenül az osztrák autópályára, megbüntetnek?

Figyelt kérdés
Ausztriában történt, hogy elszúrtam a körforgalomnál a kijáratot és fel kellett mennem az autópályára mert visszafordulni nem lehetett, kb 5 km-et mentem miután letértem róla az első kijáratnál. Mire számíthatok? Írjak esetleg én a rendőrségnek hátha elnézőek lesznek? Németül nem találtam sajnos ilyesmiről leírást.

2019. febr. 23. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Már csak tudod hogy elkaptak-e vagy nem?!

Ha meg be voltál szívva, akkor nem a matrica miatt aggódnék.:)

2019. febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem csak rendőr, hanem kamerák is figyelik, hogy van-e az autón matrica, én azok miatt félek.
2019. febr. 23. 23:14
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez marhaság, hogy a kamera a matricát olvassa a 3-5 milliméteres betűkkel.

Ahol ilyen komoly a rendszer, ott a rendszámot regisztrálják, mivel azt könnyebb leolvasni. Ilyen van a szlovákoknál meg a magyaroknál.

De ilyenkor nincs matrica, mert minek?

Ha matrica van, azzal a rendőr fog elkapni, az osztrákok eredményessége a büntetés mértéke miatt magas, mert nagyobb a visszatartó ereja, ha ezres(ek)ben mérik, nem pedig 50-100 euró.


De javítson ki valaki ha tévedek!

2019. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz.
2019. febr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Részleteznéd is? Nincs már felragasztós? Mert azt olvastam az Arschfinag oldalán, hogy 2018-tól van lehetőség e-matrica vételére, de azt nem, hogy a hagyományos megszűnt volna.
2019. febr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Lásd Automatische Vignettenkontrolle és So funktioniert das „elektronische Auge“ bekezdés.

2019. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi!
2019. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!