Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Természetvédelmi terület...

Természetvédelmi terület -tábla mögé be lehet hajtani, ha nincs behajtanik tilos is mellette?

Figyelt kérdés

mindkét verzióban láttam már, azaz csak természetvédelmi terület és úgy is h felette/alatta meg a behajtani tilos, és a második esetben egyértelmű is.

De önmagában a természetrvédelmi terület tábla is tiltja az autóval való behajtást?


2019. márc. 9. 17:22
1 2
 1/12 Legális Technocol ***** válasza:
Tilos, de általában nem is fogsz ezzel a táblával találkozni, csak olyan mellékutakon, amit eleve sorompóval zárnak vagy már a mellékút elején ki van rakva a behajtani tilos.
2019. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
dede, pont azért kérdezem, mert ilyennel találkoztam, csak úgy önmagában és amúgy se sorompó se semmi, simán folytatódott az út. ... úgyhogy eléggé nem tudom mit gondoljak, de hát azt mindod, mindenképp tilosat jelent önmagában a természetvédelmi tábla is, akkor mindegy.
2019. márc. 9. 17:35
 3/12 A kérdező kommentje:
egyébként jut eszembe, egy sima aszfaltozott út elé is ki van téve, és mégis midnenki bemegy, mert egy amolyan találkahely meg futóhely, pihenőhely, és rendőrök is gyakran járnak arra, de még sose szóltak. egyszerűen nem értem ..
2019. márc. 9. 17:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy logikus, ha az úton maradsz bemehetsz. Viszont lehajtani a zöld területre, sátorozni, bográcsozni és virágot szedni tilos.
2019. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem KRESZ tábla, tehát önmagában nem tiltja a behajtást.
2019. márc. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
akkor 1-1 :) na igazodjak ki ....
2019. márc. 9. 18:15
 7/12 Legális Technocol ***** válasza:

Irreleváns kérdés, hogy KRESZ tábla-e. A kerítésem sem KRESZ tábla, mégsem hajthatsz be rajta keresztül a kertembe. Magyarországon a természetvédelmi törvény szerint természetvédelmi területre közúti járművel engedély nélkül behajtani tilos. Valóban nem szegsz vele KRESZ-t (ezért nem is oktatják), hanem a természetvédelmi törvényt szeged meg, ami a közlekedési rendőrt általában tényleg hidegen hagyja, de vadőr, természetvédelmi őr, erdész ugyanúgy szabhat ki érte bírságot. Más kérdés, hogy nem szokásuk, sokkal humánusabbak, általában figyelmeztetnek vagy amíg nem zavaró az autók jelenléte hagyják is a csudába, de területenként változó, mennyire toleránsak. Az aggteleki és bükki nemzeti park területén például ha meglátják kivágnak mint macskát szarni, míg el tudom képzelni, hogy mások hanyagabbul kezelik.

De a kérdésre a válasz továbbra is az, hogy nem lehet behajtani.

2019. márc. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

"38. § (1) Védett természeti területen a természetvédelmi hatóság engedélye szükséges különösen:

j) * járművel történő közlekedéshez, az arra kijelölt utak, az engedélyezett tevékenységek végzéséhez szükséges munkagépek, valamint a feladatukat ellátó - külön jogszabályokban erre feljogosított - személyek járművei kivételével."


Tehát a járműközlekedésre kijelölt utakon minden további nélkül közlekedhetsz.

2019. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na akkor leírom mert elég sok a téves infó amit leírtak :)


Ha nincs tiltó tábla akkor behajthatsz de a kijelölt útról nem térhetsz le.


Röviden ennyi...

Pl. ha az 52-esen mész Dunaföldvárról Kecskemétre akkor a Kiskunsági nemzeti parkon mész át ahol minden kis földútnál kint a tábla ami levezet az 52-esről.

Van olyan, hogy balra is és jobbra is megy egy-egy föld út, balra bemehetsz mert csak Természetvédelmi tábla van kint míg jobbra már nem mehetsz be mert ott a behajtani tilos (kivéve engedéllyel) tábla.


MÁS: Sátorozni csak kijelölt helyen lehet, kijelölt hely nélkül engedélyt kell hozzá kérni az illetékes Nemzeti Park Igazgatóságától :)


Vannak a fokozottan védett természeti területek, na oda sehogyan sem mehetsz be, se autóval, se bringával se gyalog... de általában ezek a területek már kerítéssel védettek.

2019. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

akkor már semmit se értek.


majd próbálom körbefotózni a területet, ugyanis ez egy olyan pl h van bevezető aszfaltos út (a tábla után), de aztán sokszor jó kérdés h mi az út és mi nem, mert olykor kihagy, 20 m-en csak földút van, utána megint van némi betonos, aszfaltos út, utána ismét egy nagy földterület ... egyszerűen nem értem.


sőt olyan út is van, amit az erdőben sztem csak az autómk és gyalogosok jártak ki, látszik h szabálytalan, de ott épp elfér 2 fa között egy autó, viszont egy erdősávon megy át, és bizony oda is fel szoktak parkolni pl.


most akkor ha mindent jól értek (az utolsó kommentek alapján), csakis oda tilos behajtani, ahol van is tábla, önmagában a természetvédelmi terület csak annyit jelent h ne szemeteljek, de károsítsak, ne sátorozzak stb, de földúton átmehetek. ha jól értettem ...


+ ez a sátorozás téma hogy van? tehát természetvédelmi területen sehol se (akár meglévő de nem hazsnált földúton se állíthatok fel pl egy nap elleni sátort)? és olyan helyen pl dunaparton, ami nem számít természetvédelmi területnek, ott nyugodtan lehet bárki sátorral 2 hétig is? mondjuk gyakorlatban láttam már ilyet, de hogy elméletileg hogy lenne, arról fogalmam sincs.

2019. márc. 10. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!