Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire elfogadott az elektro...

Dávid86 kérdése:

Mennyire elfogadott az elektromos roller mint közlekedési eszköz a nagyvárosokban? Ha meglátna/meglátnál egy ilyennel közlekedő embert mi a véleménye (d) erről?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 23. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem maga a roller sem lesz hosszú életű. Úgy gondolom, ez csak egy újabb trend. Az én gyerekkoromban szinte minden gyereknek volt rollere, aztán egy idő után ciki lett. Halálra szekálták a rollereseket, míg végül eltűnt.

Most visszahozták és több gondolatom is van, ha meglátok egy ilyet:


- Felnőtt ember rollerrel? Normális? Jó, hogy nem háromkerekűvel járnak :-O

- Mennyivel egyszerűbb gyalog közlekedni. Ha lemerül és elfáradsz, csak koloncként van nálad, ha tömegközlekedésre viszed, két helyet foglalsz el miatta...

- Nem is praktikus. Úttesten nem mehetsz vele, a járdán meg veszélyezteted a gyalogosokat.

- Sport célra, csak úgy elmenni rollerezni valami pályára, vagy ki a rétre viszont jó.


Összességében szerintem a roller nem közlekedési eszköz, hanem játékszer, így nem való a közutakra. Ettől persze elfogadom, hogy más erre használja.

2019. ápr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván közlekedési eszköz, ha egyszer a többség annak használja. Más kérdés, hogy a szabályozás hiánya miatt nem világos, pontosan hol és hogyan kellene vele közlekedni.


A véleményem pedig az, hogy akinek ez praktikus, használja nyugodtan, de főleg biztonságosan. Ha vigyáz másokra és önmagára is, felmérve a kockázatokat is, akkor használja egészséggel.

2019. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kérdést azért tettem fel, mert már majdnem 10 éve tekerek mindenhova a városban. És meguntam, vegyíteném más félével. Valami környezetbarát verziót kerestem, ami megfizethető. Autó az kizárva mert sok az anyagi vonzata. Robogó: nincs hol tárolnom, és egy robogóért bérelni egy egész garázst, nekem luxusnak tűnik. Az elektromos kerékpárra való átalakítás helyett már akkor roller mert az átalakított nem megy magától, csak pedelec rendszerű rásegítés van. A rollernek egy - szerintem - nagy hátránya van, hogy nem tudod lezárni bárhova. Na mindegy, ez nálam megakadályozza hogy kizárólagos közlekedési eszközzé váljon, tehát az ellustulásom.

A mostani kerékpárom 16.5 kg, a roller csak 12 lesz. A rollert kipróbáltam, és van ereje. Igaz a hatótáv 20 km, de itt elég annyi is.

2019. ápr. 24. 04:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Újpesten szoktam látni ilyen járműveket, de úttesten nem mehetsz vele. Rendőr nem szól érte, mert csak elektromos rásegítése van, gondolom 350W alatti. Járdán és a kisebb utcákban nyugodtan használd.
2019. ápr. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak világvárosok, ahol a szabályozás a kerékpárokkal azonosan kezeli az elektromos rollereket. Teljesen elfogadott számos többmilliós nagyvárosban. Ötletesnek, jópofának találom, a használóját pedig nyitottnak gondolom az új dolgok befogadására. Az elektromos roller bérlés jelen van minden fejlettebb nagyvárosban (Lime, Bird, Flash stb.) Van ahol a gyalogosok és a kerékpárosok közötti konfliktusok miatt a kerékpárosok és a rolleresek csak a kerékpárúton és a közúton közlekedhetnek (elméletileg), a járdán nem.


A rollert nehezebb otthagyni valahol, nehezen lezárható és ha lemerül, onnantól nyűg tolni.

2019. máj. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megvettem és teljesen jó! 10/10
2019. jún. 26. 05:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Milyet vettél? :D
2019. jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

[link]

2019. jún. 27. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!