Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A budapesti taxisok nagyobb...

A budapesti taxisok nagyobb része beszéli az angolt?

Figyelt kérdés

Egy csak angolul beszélő ismerősöm szerinte taxival eljönni hozzánk, és kissé túlaggódva, azon idegeskedik, hogy megtudja e majd értetni magát a sofőrrel.

Személy szerint azt vettem észre, hogy a többség beszél angolul, de igazából nem tudom.

Ha százalékban kifejezhető akkor mit mondanátok a saját észrevételeitek alapján a sofőrök többsége tud angolul?


2019. ápr. 29. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem hogy készül erre vonatkozó statisztika, és miután magyarként nem szoktam elkezdeni angolul társalogni a taxisokkal, saját tapasztalatom sincs.


Az ismerősnek javasolnám a Taxify vagy valamilyen hasonló alkalmazás használatát, ahol előre be tudod írni hogy hova mész, így nem merül fel kérdés, amit meg kellene beszélni a taxissal.


Vagy ott van ugye a Google Translate amibe beírja angolul amit szeretne és felmondja a taxisnak magyarul, ha máshogy nem megy.


Van megoldás, nem pánikolni kell, hanem gondolkozni:)

2019. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
A fiatalabb generációból (30 év, vagy fiatalabb) már mindenki beszél egy alapszintű angolt, legalább annyit, amennyi a taxizáshoz szükséges. Az idősebbek közül sok olyan van, aki egy mukkot sem tud, viszont sok öregebb beszéli a német nyelvet.
2019. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Nem ismerem a százalékot, de én azért egy alapszintű német vagy angol nyelvtudást elvárnék mindegyiktől. Bár tavaly Bécsben próbáltam egy taxissal angolul beszélni, hát egy szót nem tudott, vagy csak nem akart beszélni, így szenvedhettem én vele németül.
2019. ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, főleg a Szappanos Tibi!
2019. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!