Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az óceánjárók kapitányainak...

Az óceánjárók kapitányainak milyen képzések kellenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Szimplán elméleti a kérdésem, nincs semmi affinitásom ahhoz, hogy egy óceánjáró kapitányal egyek csak érdekességképp szeretném megkérdezni. Van olyan, aki esetleg tudja, hogy hogyan lehet eljutni arra a szintre, hogy valaki mondjuk egy Simphony of the Seasen legyen kapitány? Milyen képzettségek, rutin kell hozzá?


Előre is köszi a segítséget :)



2019. ápr. 29. 16:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
82%
Nem tudom, de az óceánjárók zongoristái bizonyosan konzit végeztek :)
2019. ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értékelem a hozzászólást de nem véletlen a Symphony of the Seaset írtam, mégha a debil javító ki is javította i-re, mert jelenleg az a hajó a világ leg elitebb óceánjárója és kíváncsi lennék, milyen utat kell bejárnia egy kapitánynak ahhoz, hogy egy ilyet megkapjon.
2019. ápr. 29. 17:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az út kb ugyanaz, mint amit a tengerészetiről szóló filmekben láthatsz.

Kapnak egy alap kiképzést, elkezd dolgozni egy hajón, és ha érdemesnek találják rá, tovább tanulhat, magasabb beosztásba kerülhet, néhányukból lesz majd kapitány is... évtizedek múlva.

2019. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

#1-es vagyok, ilyenek a véletlenek. Az alsó részt nem is olvastam, én a filmre asszociáltam a kérdésed láttán.

"Az óceánjáró zongorista legendája" (1998)

2019. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es :)


Sejtettem, hogy valamire asszociáltál a zenés elnevezés miatt, nincs is ezzel gond.

2019. ápr. 29. 19:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tengerészeti egyetemen (pl. Odessza, Gdynia) vagy műszaki egyetem közlekedésmérnöki karán tengerésztiszti képesítést kell szerezni. Utána a kellő gyakorlati idő és továbbképzések megszerzésével lehet második majd első tiszti beosztásba kerülni, majd kapitánnyá válni.
2019. ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6


Köszi a választ. Nem is tudtam, hogy bizonyos országokban külön egyetemi képzésben tanítják a tengerész tisztit. Azt hittem csak a fizetős oktatások vannak.

2019. máj. 1. 14:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Az 1990 körülig Magyarországon is volt tengerésztiszti képzés. Az 1970-es, 80-as években a MAHART-nak 20 körüli számú hajóból álló tengeri flottája volt.

[link]

Ehhez kapcsolódóan a Győri Széchenyi István Egyetem elődjén, a Közlekedési és Távközlési műszaki Főiskolán volt tengerésztiszti szak. A rendszerváltozás után a tengeri flottát eladták, így a tengerésztiszti képzésre nem volt már szükség.

2019. máj. 2. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8


Köszi. Így már többet tudok a dolgokról :)

2019. máj. 2. 20:42
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Műszaki diploma,vagy közlekedés mérnöki diploma.

Kishajóvezetői engedély

Radarvezetői engedély

Hivatásos és szolgálati célú géphajó vezetői

Hajóvezetői szoláglati célú nagy hajóra

Első tiszti képzés

Majd kapitány talent program


Persze ezekhez elvárt gyakorlati idők szükségesek,ugyanis ez egy nagyon hierarchikus világ.


Nagyságrendileg 10 év a minimum mire parancsnoki pozíciót kaphatsz egy folyami cruise hajón,de még akkor sem vagy kapitány.


Kapitány megbízást egy újabb modul vizsga megszerzésével lehet megkapni,adott hajós cégnél.


Anyanyelv szinten kell a német és angol.

Továbbá bár elsősorban a hajóért felelsz, közvetetten a teljes személyzetet irányítod. (hotel manager,engineer,stateroom supervisior,food & beverage stb)


Én 19 évesen kezdtem el,és jelenleg 42 évesen van "saját" hajóm.

Amint 10 napos váltásban vezénylek.

2019. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!