Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kicsit trükköznék. Golf II-be...

Kicsit trükköznék. Golf II-be 4 helyett 5 gangos váltót raknék. El lehet így a 4 gangos forgalmival szaladgálni?

Figyelt kérdés
Vennék egy Golf II-t. Nincs sok pénzem, ezért úgy az aljáról valami kevésbé leharcolt típust választanék. Ahogy megfigyeltem a jobb állapotú 3 ajtós viszont 4 sebességes matuzsálemek jobb árba vannak az 5 sebességes hasonló állapotú társaiknál. Arra gondoltam, hogy vennék egy szebb 4 gangos autót, majd később vennék bele egy 5 gangos váltót, vagy donorautót. De ha jól tudom akkor újra kéne műszakiztattni és okmányiroda és sok pénz... és áhhh... nem érne annyit. Szóval szerintetek a műszakin figyelnék hogy 4 helyett öt sebességes a kocsi? Ha kiderülne milyen szankciókkal élhetnének ellenem?
2010. júl. 6. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha bárhol találsz a forgalmidban olyan információt, ami azt mutatja meg, hogy jelenleg négysebességes váltó van az autóban, akkor nem lehet.

(segítek: nincs benne ilyen, csak a váltó "működési elvét" tüntetik fel benne)

2010. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én a heyledben először is meggyőződnék arról, hogy egyáltalán bele lehet e rakni a másik váltót, hiszen ha nem akkor ez csak egy álom...
2010. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elméletileg mindent lehet, mivel az egyes Golftól át a Polon a Venton a Sciroccon és még Isten tudja milyen tipusokon át a hármas Golfig, szinte minden motorhoz raktak 4 és 5 sebességes váltót és ezeknek az autóknak az alkatrésze meg is egyezik a másikéval mivel nem véletlenül népautó van ekkora palettája a VW-nek. Csupán csak külső formavilágban térnek el egymástól. Szóval akkor ezen a téren jogilag olyan váltót túrok bele ami egy belemegy ami az én dolgom már, de jogilag sem lenne semmi akadálya?
2010. júl. 6. 19:57
 4/4 bp1985 ***** válasza:
Be lehet rakni, anyumnak is 4-es volt, és beraktuk az 5-öset. 1.6d az övé, de fogyasztása nem lett kevesebb. ugyanúgy 5-6 liter.
2010. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!