Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen magasságban biztonságos...

Milyen magasságban biztonságos a repülőgépeknek kiengedni a kerozint landolás előtt?

Figyelt kérdés
Családommal a Liszt Ferenc reptér mellett lakunk és amióta elterelték a forgalmat a gépek jó 300 méterre szállnak el a fejünk felett. A zaj egy dolog, de mostanában szabad szemmel is látom, ahogy kiengedik a kerozint felettünk. Ezért érdekelne, hogy milyen magasságban nincs egészségügyi kockázata a kerozin kiengedésének, mert van otthon egy 3 éves és egy 3 hónapos kisfiam. Előre is köszönök minden választ.

2019. máj. 31. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az üzemanyag kiengedését szigorú szabályok szerint lehet elvégezni KÉNYSZERleszálláskor. Tehát CSAK ÚGY, sima landoláskor nincs kerozin eldobás.

A kiengedett üzemanyag nem ér talajt, az élővilágra nem jelent kockázatot. A levegőben elpárolog, és rendkívüli mértékben felhígul.

2019. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A repülőgép számára mindig biztonságos. Az amit te kerozin kiengedésének vélsz az nem az, hiszen azt csak és kizárólag kényszerleszállás alkalmával teszik meg a pilóták.
2019. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos, amit láttam az kerozin volt. Több videóra is rákerestem és pont úgy nézett ki, mint amit én is láttam. Az elmúlt egy hétben 3 ilyen gép szállt el felettünk. (Nap közben kb 10-20 percenként megy el egy) A kérdésem csak az, hogy ilyen magasságból sem ártalmasak-e az alattuk lévőkre.
2019. jún. 1. 15:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor újra: ha kerozin eldobás lett volna, az a híradásokban is megjelent volna.

Biztos lehetsz benne, hogy napi gyakorisággal nem találkozhatsz ezzel.

Nem vagyok szakember, de annyit biztosan tudok, hogy abban a kis magasságban már értelme sem lenne.

Akkor már késő.

2019. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!